banner112
banner111

Okula devam oranı ne kadar?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye genelinde temel eğitim ve ortaöğretimde devam oranının yüzde 95'in üzerinde olduğunu açıkladı.

Okula devam oranı ne kadar?

Bakan Özer, ''Bu, velilerin ve öğrencilerimizin artık önlemleri alarak okula devam etme noktasında bir kaygılarının olmadığını gösteriyor" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara'nın çeşitli ilçelerinden gelen Anadolu lisesi, fen lisesi, imam hatip lisesi, güzel sanatlar lisesi ile mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, öğrencilerin öneri ve isteklerini dinledi. Bakanlıkta gerçekleşen buluşmada Bakan Özer, şu anda ana odaklarının okulların yüz yüze eğitime devam etmesi olduğunu belirterek, bu süreçte dördüncü haftayı başarılı bir şekilde tamamlamak üzere olduklarını, sürecin planlandığı gibi ilerlediğini bildirdi.

Yüz yüze eğitimin yeniden başlaması konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmadığını aktaran Özer, salgın şartlarında alınması gereken önlemlere uymanın öneminin altını çizdi.

ÖĞRENCİLERİN OKULLARA DEVAM ORANI ÇOK YÜKSEK

Özer, görüşmenin ardından yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti:

"Şu anda temel eğitim ve ortaöğretimde öğrencilerin okullara devam oranı çok yüksek. Türkiye genelinde devam oranı yüzde 95'in üzerinde. Bu, velilerin ve öğrencilerimizin artık önlemleri alarak okula devam etme noktasında bir kaygılarının olmadığını gösteriyor. Bu süreçte en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının oldukça yüksek olması. Süreçte sınıf bazlı bir önlem yaklaşımı yürütüyoruz.

banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100