banner112

MHP kongresini yaptı

MHP kongresini yaptı
MHP İzmir İl Teşkilatı’nın 12. Olağan Kongresi tamamlandı. Tek adayla gidilen seçimde, mevcut başkan Necat Karataş, bir kez daha partinin il başkanı koltuğuna oturdu.

Haber/Umut KARAKOYUN

MHP İzmir İl Teşkilatı, 12. Olağan Kongresi’ni dün Kültürpark 3 No’lu Holde gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Necat Karataş, kongrenin tek adayıydı. Rakipsiz kongreye; MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve birçok partili katıldı. Kongrenin yapıldığı salon, Türk Bayrakları’nın yanı sıra, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, MHP’nin Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş’in ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin posterleri ile donatıldı.

BELLİ TABAKANIN DEĞİL

Salona ayrıca üzerinde ‘Ülkücülerin evi de partisi de MHP’dir’ yazılı afişler asıldı. Açılış konuşmasını ve Divan Başkanlığı’nı Ahmet Kenan Tanrıkulu yaptı. Sözlerine ‘Hareketimize güç katan dava arkadaşlarım’ ifadeleri ile başlayan Tanrıkulu, konuşmasında hem ülke içerisindeki siyasi, ekonomik duruma hem de sınırlarımız ötesindeki sorunlara değindi. Satır aralarında CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ve dün son bulan adalet yürüyüşüne de yer veren Tanrıkulu, milyonlarca insanın katılımı ile tamamlanan yürüyüş için ‘Sözde adalet yürüyüşü’ tanımını kullandı.

İZMİR SORUN YUMAĞI

Ahmet Kenan Tanrıkulu, konuşmasının devamında, MHP’nin, kulislerin, lobilerin ve belli bir tabakanın değil, Türk milletinin eseri olduğunu söyledi. Tanrıkulu; “Nereye gideceğini bilemeyenler fazla uzağa gidemezler. Bizler kutlu davamızın sarsılmaz hedefine gidiyoruz. MHP Türk Devleti’nin bekasını her şeyin üzerinde tutan bir gönül misyonunun adıdır” dedi. Türkiye’nin her alanda bıçak sırtı bir dönemden geçtiğini belirten Tanrıkulu, yurt içinde ve yurt dışında ülkeyi bölmeye yönelik faaliyetlerin arttığını ileri sürerek; “Buna karşılık ana muhalefet ve bir takım kendini bilmezler bunu seyretmekte hatta işbirliğine gitmekte. Ramazan iftarlarında bir araya gelenler, sözde adalet yürüyüşünde buluşmalar bunun en somut örneğidir” açıklamasında bulundu. Tanrıkulu’nun açıklamasının ardından Faaliyet Raporu okunup oylandı. MHP İzmir İl Başkanı ve başkan adayı Necat Karataş, kürsüye çıktığında ise partili görevliler, sahnenin çevresinde etten duvar oluşturdu. Konuşmasının büyük bölümünü, İzmir’in sorunlarına ayıran Karataş, yerel seçim tarihi olan 2019’u işaret ederek, İzmirlilerden oy istedi. Karataş; “İzmir bir sorun yumağına dönüştü. İzmir’in ulaşımında, alt yapısında, otoparklarında sorun var. İzmir’de trafik herkesin malumu. Sabah işe gitmek için İzmirli vatandaş, bir iki saat erken kalkmak zorunda kalıyor. Yine hangi semte giderseniz gidin aracınızı bırakacağınız bir otopark bulamıyorsunuz. İzmir’de alt yapı sorunu da var. Yağmur yağdığı zaman vatandaşlar sabah karşılaşacağı manzaradan korkar oldu” dedi. Yine İzmir’in deprem kuşağında yer aldığını hatırlatan MHP’li Karataş, kentsel dönüşümün öneminde dikkat çekti. Katı atık bertaraf tesisi konusunda sorun yaşandığına işaret eden Necat Karataş, İstanbul'daki çöp patlamasını hatırlatarak, uyarılarda bulundu. Karataş; “Çöpü merkezden alarak Harmandalı’ya bırakıyorlar. İstanbul gibi burayı patlatmayın” dedi.

Kavga çok çözüm yok
mhp-(1)Sorunların çözülmesi için bir araya gelen merkezi iktidar ile yerel iktidarın yalnızca kavga ettiğini ve İzmir söz konusu olduğunda kavga etmekten sorunların çözülemediklerini söyleyen Necat Karataş, vatandaşın kavga değil çözüm istediğini belirtti. Sorunların mevcut siyasi yapılar tarafından çözülemeyeceğini ileri süren Karataş, çözüm için MHP’yi adres gösterdi. Karataş, şunları söyledi: “İzmir’in sorunları bunlar tarafında çözülemeyecek. MHP 2019’u hedef koydu. MHP’li belediyelerde bu sorunlar çözüldü. MHP’li belediye başkanları kavgada, gürültüde, tartışmada olmadı. Yakınım demedi bütün vatandaşlara eşit şekilde hizmet götürdü. İzmir’in Aliağa’sı var örnektir. Herkes gitsin Aliağa’ya baksın. İzmirli hemşerimize sesleniyorum. Yerel seçimlerde bize destek verin. Desteği verin hizmeti alın.” Konuşmaların ardından oy verme işlemi başladı. …. Delegenin oy kullandığı kongrede, Karataş... oy alarak bir kez daha MHP İzmir İl Başkanı seçildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 09:52
YORUM EKLE

banner97

banner96