banner112

Mahir Ünal;'AKP ile MHP arasında hiçbir sorun yoktur'

Mahir Ünal;'AKP ile MHP arasında hiçbir sorun yoktur'
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, "Tuğrul Türkeş odaklı Davutoğlu ile MHP arasında yaşanan bir polemik var. Türkeş'in partim beni savunacaktır" şeklindeki sözlerinin nasıl yorumlanması gerektiğine ilişkin bir soru üzerine, "AKP ile MHP arasında herhangi bir sorun söz konusu değildir. AKP ile MHP arasında liderler düzeyinde herhangi bir sorun söz konusu değildir. Bazı genel başkan yardımcılığı seviyesinde yapılan açıklamalardan duyulan rahatsızlık da tarafımızdan zaten açıklanmıştır. AKP'de bakanlık yapmış mevcut durumda da milletvekilimize tabiki sahip çıkacağız. Bununla ilgili herhangi bir endişe söz konusu değil" dedi.

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısından sonra AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, basın açıklamasında gündemi değerlendirdi. MKYK gündeminden sonra Ünal gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP'li vekillerle yaptığı toplantıda "Yorulan varsa kenara çekilsin yerini başka arkadaşa bıraksın" şeklindeki sözlerini değerlendirmesi istenen Ünal, "Bugüne kadar yol yürüyen bütün yol arkadaşlarımıza ve hepsinden önemlisi biz her yıl yeni yaşımıza girdiğimizde kendi muhasebesini yapan her dem yeniden doğan bulanmadan akan bir hareketiz. Bu kutlu yürüyüşte herhangi bir şekilde AKP'nin temel ilkelerinden, siyasetin tek limanı var o da ahlaktır temel ilkelerden, değerlerden uzaklaşan bir davranış içerisinde olması kabul edilemez bir durum olduğu için. Eğer böyle bir durum varsa AKParti bugüne kadar gereğini yaptı bundan sonra da yapacaktır. Bunu genel olarak Cumhurbaşkanımızın siyasete bakış açısı ve bir muhasebe olarak görmekte fayda var" diye konuştu.

MİLLETVEKİLİMİZE TABİKİ SAHİP ÇIKACAĞIZ

"Tuğrul Türkeş odaklı Davutoğlu ile MHP arasında yaşanan bir polemik var. Türkeş'in partim beni savunacaktır" şeklindeki sözlerinin nasıl yorumlanması gerektiğine ilişkin bir soru üzerine Ünal, "AKP olarak biz hiçbir zaman meseleyi kişiselleştirmeden ve siyaseti de kişiler arası çatışmanın merkezi haline getirmeden yol yürümüş olmamızdır bizim temel özelliğimiz. Tabiki her siyasi parti kendi genel başkanlığını, başbakanlığını yapmış daha önce sayın Tuğrul Türkeş gibi AKP'nin bakanlığını yapmış geçi.ci hükümetin kurulaması aşamasında devletim bana ihtiyaç duyduğunda üzerime düşen sorumluluğu yerine getiririm diyerek AKP'de bakanlık yapmış mevcut durumda da milletvekilimize tabiki sahip çıkacağız. Bununla ilgili herhangi bir endişe söz konusu değil. Bizim söylediğimiz şey şudur; AKP ile MHP arasında herhangi bir sorun söz konusu değildir. AKP ile MHP arasında liderler düzeyinde herhangi bir sorun söz konusu değildir. Bazı genel başkan yardımcılığı seviyesinde yapılan açıklamalardan duyulan rahatsızlık da tarafımızdan zaten açıklanmıştır. Sonrasında sayın Semih Yalçının da bu açıklamaya dönük bir açıklaması oldu. Siyasal iletişim ve siyasetçinin kullandığı dil, MHP için söylemiyorum. Siyasetin geneli anlamında birilerine ders vermek anlamında da bunu söylemiyoruz. Hepimizin unutmamış gereken bir ilke siyasette nezaket her zaman değerli ve çok kıymetli. Bunun altını çizdik. Bunun uzamasına Türkiye'nin pozitif gündemine hiçbir katkısı olamadığını ifade ettik. Sayın Bahçeli'nin 15 Temmuz'da ve sonrasında gösterdiği devletin bekası söz konusu olduğunda siyasi sorumluluk nasıl üstlenilir bunu gösterdiğini ve takdirlerimizi ifade ettik cumhurbaşkanı ve başbakan düzeyinde" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 11:48
YORUM EKLE

banner97

banner96