banner135

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye telefon

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan HDP Eş Genel Başkanı Sancar'a telefon: "Muhalefete yönelik bu tür saldırı ve operasyonlar, iktidarın her alandaki sıkışmışlığıyla bağlantılı..."

Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye telefon

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’ye yönelik bugün gerçekleştirilen gözaltıların ardından Eş Genel Başkan Mithat Sancar’ı telefonla arayarak görüştü. HDP’den görüşmeyle ilgili olarak yapılan açıklamada, “iktidarın partimize yönelik başlattığı intikam saldırısına karşı Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar’ı arayarak dayanışma mesajını iletti” denildi.

HDP açıklamasında şunlar ifade edildi: “Görüşmede Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, yapılan saldırının detaylarını paylaşırken, saldırının demokrasi, barış ve özgürlük arayışlarına yönelik olduğunu ifade etti. Sancar, hükümetin içeride ve dışarıda büyük bir siyasi çıkmaz yaşadığını ve bu nedenle HDP’ye yönelik saldırılarına hız vererek bu durumun üzerine örtmeye ve yeniden güç kazanmaya çalıştığını belirterek, ‘Bu saldırı esas olarak HDP üzerinden bütün muhalefete yöneliktir’ dedi. Saldırıların ancak ortak mücadele ve ortak bir demokratik tutumla durdurulabileceğine işaret eden Sancar, bu konuda Türkiye’nin her kesiminden saldırıya yönelik yükselen tepkiyi önemsediklerini belirtti. Sancar, artan saldırıların ortak mücadeleye olan ihtiyacı ve zarureti bir kez daha ortaya çıkardığını dile getirdi.

‘İktidarın sıkışmışlığıyla bağlantılı’

Kemal Kılıçdaroğlu ise, bu operasyonun siyasi nitelikte olduğuna inandıklarını belirterek, HDP’ye geçmiş olsun dileklerini iletti. Muhalefete yönelik bu tür saldırı ve operasyonların, iktidarın her alandaki sıkışmışlığıyla bağlantılı olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, destek ve dayanışma duygularını paylaştı.” (

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100