banner112

Kılıçdaroğlu: Adaletsizliğe karşı karanlıktayım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Bir yola çıktım’ başlıklı bir video yayınladı. Videoda elektrik kesintilerinden, geçim derdine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, karanlıkta oturuşunun bir direniş olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu: Adaletsizliğe karşı karanlıktayım

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Paylaştığı videonun açıklamasında iktidar mesajı veren Kılıçdaroğlu, “Ülkemin yoksulları, yok sayılanları için bir yola çıktım. Halkımızı aydınlığa çıkarma yoludur bu. Yedi karanlık gecede, mücadelemin sıradaki adımlarını düşündüm. Kolay olmayacak biliyorum. Ama şunu da herkes bilsin: Vatanı satanlarla mücadele sert olur” dedi.

BU BİR DİRENİŞTİR

Videonun başında açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şu sözleri kaydetti:

“Faturalarını ödeyemeyecek kadar yoksullaşmış; işe, aşa, eğitime dahi adil bir şekilde ulaşamayan bir toplumdan refah çıkmaz. Dünyada da huzur olmaz. Temel ihtiyaçlar karşılanırsa adalet adalettir o zaman. Devleti yönetenler ülke zenginliğini hakkaniyetli dağıtmak zorundadır. İşte ben bu aç gözlü politikacıların yarattığı adaletsizliğe karşı karanlıktayım. 4 milyona yakın abonenin elektriği kesilmiştir Türkiye’de. Onlar sesi duyulsun diye bu yola girdim. Bu bir direniştir. Bu sizin hakkınızı arama mücadelesidir. Benim kavgam işte bu adaletsiz düzenden.”

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2022, 16:42
YORUM EKLE

banner101

banner100