banner112

Kaya'dan Büyükşehir yönetimine gönderme

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Menderes, Gaziemir, Buca ve Konak'ta katıldığı programlarla seçim çalışmalarını sürdürdü

Kaya'dan Büyükşehir yönetimine gönderme
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Menderes, Gaziemir, Buca ve Konak'ta katıldığı programlarla seçim çalışmalarını sürdürdü. Güne İzmir Balık Hali ziyareti ile başlayan Kaya, programını gece saatlerinde Konak Ballıkuyu'da tamamladı.

24 HAZİRAN İÇİN DESTEK


Sabah İzmir Balık Hali'nde balıkçı esnafı ile bir araya gelen Kaya, 20 kiloluk Akya balığı ile objektiflere poz verdi. Halde bulunan dükkanları gezen Kaya, balıkçıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Renkli görüntülerin yaşandığı ziyareti sırasında Kaya, balık hali esnafından 24 Haziran seçimleri için destek istedi. Balık Hali'nden sonraki durağı Menderes Belediyesi olan Kaya, İmar Barışı kapsamında belediye tarafından kurulan hizmet masasının açılışına katıldı. Burada başvuru yapan vatandaşlarla bir araya gelen Kaya, İmar Barışı'nın ülkenin birçok yerinde olduğu gibi Menderes'te de büyük ilgi gördüğünü gözlemlediklerini söyledi.

"BU KADAR BECERİKSİZ BİR BELEDİYE DÜNYADA YOK"


Menderes'te bulunan Kısıkköy Mobilya Şehri'ni de ziyaret eden Kaya, burada site yönetimi ile bir araya geldi. Kısıkköy Mobilya Şehri'nde daha önceden elektrik sorunlarını çözdüklerini hatırlatan Kaya, İmar Barışı ile birlikte tapu sorununun da çözülmüş olacağını söyledi. Kısıkköy'ün Açık Mobilya Alışveriş Merkezi olarak yapılacak düzenlemelerle Türkiye'nin gözdesi olacağını vurgulayan Kaya, merkezi idarenin büyük sorunları çözmesine rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yerel idare olarak üzerine düşen görevleri yerine getirmediğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin mevcut yönetiminin Kısıkköy'de Ahmet Piriştina'nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yapılan yağmur suyu kanalını bile yenileyemediğini söyleyen Kaya, "Kısıkköy'de tüm sorunları çözdük. Elektrik sorunu bitti, İmar Barışı ile tapu sorunu da çözüldü. Ancak bakıyoruz, Büyükşehir Belediyesi bir yağmur suyu kanalını bile yenileyemiyor. Rahmetli Ahmet Piriştina'nın başkanlığı döneminde yapılan kanalı, 14 yıldır elden geçiremeyen bir yönetimden bahsediyoruz. Aslında bu konu İzmir'deki CHP'li yerel yönetimin kentin sorunlarına nasıl baktığının bir özetidir. Yeni bir şey yapmadıkları gibi yapılanları bile tamir edemiyorlar. Bu kadar beceriksiz bir belediye yönetimi dünyada hiçbir yerde yoktur" dedi.

Programlarına Buca'da bulunan İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası ziyaretiyle devam eden Kaya, İTOB Organize Sanayi Bölgesi'nde sanayicilerle buluştu, Gaziemir Aktepe ve Emrez'de vatandaşlarla bir araya geldi. Basmane'de, Agora ve Tilkilik'te kahvehane ziyaretleri yapan Kaya, Kadifekale ve Ballıkuyu'yu da turladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 12:44
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100