Karamollaoğlu'dan Abdullah Gül sorusuna yanıt

İYİ Parti'yi ziyareti sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu'na Abdullah Gül'ün adaylığı soruldu.

Karamollaoğlu'dan Abdullah Gül sorusuna yanıt

İYİ Parti'yi ziyareti sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu'na Abdullah Gül'ün adaylığı soruldu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, erken seçimde ortak strateji için muhalefet ziyaretlerini sürdürüyor. Karamollaoğlu ve beraberindeki parti heyeti, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti. Yaklaşık iki saat süren görüşme sonrası, iki lider kameralar karşısına geçti.

Görüşmeyi değerlendiren Meral Akşener, "Bugün İYİ partinin bizlerin önüne kurulan tuzakların, hilelerin aşılmasında sayın Karamollaoğlu ve arkadaşlarının katkıları yakinen biliyoruz ve kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum" dedi.

Akşener, "İYİ Parti olarak tuzak ve hile kovma masası organize etmeyi düşünüyoruz. Aynı zamanda bir kadın olarak kendini güçlü kabul edenleri mertçe bir seçim yapmaya davet ettiğimizi ifade etmek isterim. Sayın Karamollaoğlu ile uzun bir Türkiye değerlendirmesi yaptık. Kendisinin görüşlerinden istifade ettim. Görüşmelerimizin süreceğini ifade etmek isterim" dedi.

Karamollaoğlu'na, 'Abdullah Gül'ün adaylığı konusunda CHP ile anlaşma sağlandığına yönelik iddia soruldu.

Soruya net bir yanıt vermekten kaçınan Karamollaoğlu, "Şu sıralarda takdir ederseniz ki detay konularda fikir beyan etmek isabetli olmaz. Kesin netice elde edilince veya kararlar kesinleşince kamuoyuna duyurulur" ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etmiş, ortak cumhurbaşkanı adayı sorusuna "Hafta sonuna kadar netleşir" yanıtını vermişti. Karamollaoğlu'nun, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ismini gündeme getirdiği konuşuluyor. Abdullah Gül ve SP lideri Karamollaoğlu da yarın bir görüşme yapacak. Bu arada, iki isim o görüşme öncesi ise bugün Necmettin Erbakan ödül törenine katılacak. İYİ Parti ise "muhalefet, cumhurbaşkanlığı seçimi için ortak aday çıkaracak" iddiasını yalanladı.

İYİ Parti'nin adayının Meral Akşener olduğu açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER