İYİ Parti'den İGC'ye 10 Ocak ziyareti

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu ile İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’i ziyaret etti.

İYİ Parti'den İGC'ye 10 Ocak ziyareti

Ziyarette İzmir Gazeteciler Cemiyeti Saymanı Sadık Pala ve 9 Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Attila da hazır bulundu.

Ziyarette basının içinde bulunduğu zor durum ve çözüm yolları konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Basının sıkıntılarını bildiklerini ve çözümün demokratikleşmeden geçtiğini ifade eden İyi Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, “Şahsınızda, zor koşullar altında mesleklerini icra eden namuslu gazetecileri ve basın emekçilerini selamlıyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüz kutlu olsun. Demokratik, insan haklarına ve basın özgürlüğüne saygılı, herkesin mesleğini korkusuzca yapabildiği bir Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar da gazetecilerle siyasetçilerin etle tırnak gibi olduğunu belirtti. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ise, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Dervişoğlu ve Kırkpınar'ın ziyaretlerinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Dikmen, “Demokrasi kültürümüz ve çok seslilik adına gazetecilere ve siyasetçilere büyük görev düşüyor. Bu ülkede barış içinde kardeşliği, evrensel hukuk kurallarını hakim kılmamız birbirimizi anlamaktan geçiyor. Bu bağlamda yapılan ziyareti çok önemsiyorum ve sizlere tüm meslektaşlarım adına sizlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner40