İyi Parti'den Cumhurbaşkanlığı törenine tepki

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Sözcüsü Dr. Aytun Çıray Türkiye –ABD arasında yaşanan “Bronson krizi” hakkında partisinin resmi görüşünü açıkladı.

İyi Parti'den Cumhurbaşkanlığı törenine tepki
İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanının davetine katılmamasına ilişkin kısa bir açıklama yaptı.

Aytun Çıray’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle: “İyi Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanlığı makamına saygımızdan kimsenin şüphesi olamaz. Ancak davete icabet etmememizin sebebi, tüm seçim sürecinde sayın Cumhurbaşkanının partimiz ve genel başkanımıza karşı sergilediği tavırdır. Bilindiği gibi sayın Cumhurbaşkanı, tüm bu süreç boyunca sayın Genel Başkanımızı yok farz eder bir tutum ortaya koymuştur. Ayrıca henüz dün meydana gelen kazada hayatını kaybeden ve henüz cenazesi kaldırılmamış onlarca insanımız, yüzlerce yaralımızın acısını sarmadan ısrarla programın bugün yapılmasını da doğru bulmuyoruz. Sayın Erdoğan'dan beklediğimiz tavır, yeminini etmesi ancak bu akşam yapılacak daveti ertelemesidir. İyi Parti olarak milletimizin acısını paylaşıyor, bir kez daha ölenlere rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Milletimizi yasa boğan bu elim olayda 2004 yılında yaşadığımız Pamukova hızlandırılmış tren faciasında olduğu gibi makinistlerin değil, gerçek sorumluların cezalandırılmasını bekliyoruz."dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 14:56
YORUM EKLE