banner112

HDP, Onur Mahallesi'nde halkla buluştu

HDP İzmir milletvekili adayları, Bayraklı Onur Mahallesi’ndeki halk buluşmasına katılarak seçmenlerle buluştu. 

HDP, Onur Mahallesi'nde halkla buluştu
HDP İzmir milletvekili adayları, Bayraklı Onur Mahallesi’ndeki halk buluşmasına katılarak seçmenlerle buluştu.


Onur Mahallesi ’ndeki buluşmaya milletvekili adayları Murat Çepni, Ceyhan Akay, Mehmet Aker ve Tamer Aydın’ın yanı sıra, HDP İzmir İl Eş Başkanı Semra Uzunok katıldı. Burada bişr konuşma yapan HDP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Çepni, sadece seçimi değil, özgürlüğü kazanmak için bi araya gelindiğini ifade ederek, “Çok onurlu bir iş yaptığımızın farkında olmamız gerekiyor. Egemenler bu sürecin ne kadar önemli olduğunun farkında. Bu süreci kaybetmemek için çok geniş bir saldırı konseptini devreye sokmuş bulunmaktalar. HDP olarak biz onlar bakımından büyük bir korkuya neden olduk. Biz bu süreci hedefine vardırmak ve daha büyük hedefleri kazanmak için her şeye sahibiz” diye konuştu.


HAZIRLIKLI OLUNMASI GEREK


25 Haziran için de hazırlıklı olunması gerektiğini vurgulayan Çepni, “Bizim zaferimizi sindiremeyecekler. Kazanımlarımıza sahip çıkmak için şimdiden örgütlenmeliyiz. Sonuç olarak bütün halklarımızın ezilenlerin gözü bizim üzerinde. Bize umut bağlamış durumdalar. Onların umudunu boşa çıkarmayalım” ifadelerini kullandı.

"GÜRCÜ BİR DEVRİMCİ"


Ceyhan Akay ise ‘Gürcü bir devrimci’ olduğunu söyleyerek, katılımcıları Gürcüce selamladı. HDP programının halkın geniş bir kesiminde coşku ve heyecan yarattığın dile getiren Akay, “Her birimiz bu heyecanı sandığa taşımakla görevliyiz. Eğer bu dalgayı sandığa taşıyamazsak vebali hepimizin üstüne kalacaktır” dedi. HDP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Aker de konuşmasında cezaevlerindeki hak ihlallerine dikkat çekti. Ekonomik krizin faturasının emekçilere ödetilmeye çalışıldığına da işaret eden Aker, eğitim, sağlık gibi hakların ancak HDP ile kazanılabileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 15:33
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100