banner109

HDP'den Bahçeli'ye baraj desteği

HDP'den  Bahçeli'ye baraj desteği
MHP lideri Bahçeli'nin seçim barajı düşürülmeli çağrısına HDP'den destek geldi. HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, "Biz demokrasiyi sadece kendimiz için değil halklarımız için, ezilenler için istiyoruz. Bundan MHP de yararlanırsa yararlansın. Kim yararlanırsa yararlansın barajlar yıkılsın" dedi. Kemalbay, HDP'nin oy oranını baraj üstünde olduğunu kaydetti.

HDP Kadın Meclisi'nin Diyarbakır'da düzenlediği mitingte konuşan HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim barajı düşürülmesi çarısını desteklediklerini açıkladı. Kemalbay, "Biz demokrasiyi sadece kendimiz için değil halklarımız için, ezilenler için istiyoruz. Bundan MHP de yararlanırsa yararlansın. Kim yararlanırsa yararlansın barajlar yıkılsın" diye konuştu.


HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, "Bu tükenmiş iktidar Kürt illerinde belediyelere kayyum atadı. O zaman dedik ki bu bir işgaldr, darbedir. Ne oldu? Şimdi metropollere de kayyum atanıyor. Çünkü Kürtlere, ezilenlere sessiz kalırsanız o canavar sizin de kapınıza dayanır. Türkiye halkları bu coğrafyanın acılarına göz yumduğu müddetçe kendisi de büyük acılar yaşamaktan kurtulamıyor.

Bugün Türkiye’nin neredeyse yarısı seçmediği kişiler tarafından yönetiliyor. Türkiye’nin bugüne kadar iyi kötü seçimleri vardı. Onu bile yok ettiniz. Çünkü seçimlere gidilirse Kürtlerin bir milim bile durduğu yerden geriye gitmediğini görecekler. Çünkü HDP hala baraj üstünde.

"BARAJLAR YIKILSIN, MHP'DE YARARLANSIN"

Şimdi barajları indirmekten bahsediyorlar. Biz demokrasiyi sadece kendimiz için değil halklarımız için, ezilenler için istiyoruz. Biz barajın yıkılmasını, tüm anlayışların temsil edilmesini istiyoruz. Parlamentoda bütün görüşler temsil edilsin diyoruz. Bizler bugüne kadar barajlarla siyasi iradesi parlamentoya yansıtılmayan bir siyaset olarak bunu söylüyoruz. Bundan MHP de yararlanırsa yararlansın. Kim yararlanırsa yararlansın barajlar yıkılsın.

Bizler istiyoruz ki Türkiye barış içinde ortak bir vatanda, farklılıklarla birlikte çoğulcu bir demokrasiyi hayata geçirsin. Türkiye bu 90 yıllık handikaptan çıkabilsin. Bunun için bırakın siyasetin önü açılsın. Bırakın demokratik siyaset konuşsun. Tecride son verin, zindanlar yıkılsın, siyasi tutsaklar özgürleşsin. Zindandaki yoldaşlarımıza, sürgündeki yoldaşlarımıza sözümüz var. Bizler bu mücadeleyi başarıyla, dayanışma ile sonuçlandıracağız.

"TEK ADAM REJİMİ HEPİMİZE DÜŞMAN"

Bugün Türkiye’de bu tek adam rejiminden sadece Kürtlerin canı yanmıyor. Tek adam rejimi Aleviler,kadınları, emekçileri de korkutuyor. Tek adam rejimi hepimize düşman. O zaman bizler birleşerek bu mücadeleyi kazanacağız. Bu mücadeleyi mutlaka kazanacağımız, özgürleşeceğimiz günlere taşıyacağız. Birlikte kazanacağız, özgürlüğü, barışı, demokrasiyi kazanacağız. Bu bizim Türkiye halklarına sözümüzdür." ifadesini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 16:55
YORUM EKLE

banner97

banner96