Eren Erdem’den ilk açıklama

Önceki gün tahliye edilen CHP PM Üyesi Eren Erdem, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Eren Erdem’den ilk açıklama

Erdem "Ne bugün korktum ne yarın korkacağım. Cezaevine bir CHP'li olarak girdim ve CHP'li olarak çıktım." diye konuştu. Erdem, HDP'nin Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da aynı nedenlerle cezaevinde olduğunu söyledi

Erdem'in konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-Türkiye’de yargılamalara hukuki yaklaşımlar sergilemek artık mümkün değil. Biz artık dua etmek zorunda kaldık. Cezaevinde hiç yanlız hissetmedim. Tahliye olurken hala elimde kitap vardı. Teşekkürün büyüğünü aileme ve avukatlarıma yapmak istiyorum. Herkese içtenlikle teşekkür ediyorum.

-Ben genel başkanları Zincirbozan’da hapsedilmiş bir siyasi hareketin mensubuyum. Ne bugün korktum ne yarın korkacağım. Cezaevine bir CHP’li olarak girdim ve CHP’li olarak çıktım.

-Selahattin Demirtaş da aynı nedenlerle cezaevinde. Osman Kavala ile yan koğuşlardaydık. Birbirimizi bir cam ardından görürdük ve sohbet ederdik bağırarak. 

-Hayatımda hiç silah tutmadım ama çok iyi kalem tutarım. Terörden yargılandım. Hala bunun ağırlığını omzumda taşırım. 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92