Erdoğan’ın müzik sınırlamasıyla ilgili sözleri tepki çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Müzikle ilgili sınırlamayı 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok" sözlerine çok sayıda tepki geldi.

Erdoğan’ın müzik sınırlamasıyla ilgili sözleri tepki çekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sona eren kabine toplantısının ardından koronavirüs kısıtlamalarıyla ilgili alınan yeni kararları duyurdu.

Erdoğan, yaptığı açıklamada kullandığı “Müzikle ilgili sınırlamayı 24.00'e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok” ifadeleri tepki çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Beyefendi müzik yasağını gece 24'e çekiyoruz, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok demiş. Yasaklar ideolojik diyoruz baştan beri. Erdoğan; rahatsızlıktan bahsedeceksen, ülke senden rahatsız, ona ne yapacaksın? Seçimden kaçmak dışında bir şey geliyorsa aklına, haber ver. Trollerine mangalda kül bıraktırmıyorsun sosyal medyada ama konu seçime gelince, yerinde yeller esiyor.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce: Müzisyenlere ve müzik yapan mekânlara karşı iktidarın aldığı tavır ideolojiktir. Bu ülkeye en büyük rahatsızlığı, insanlarımızın yaşam tarzına saldıran bu zihniyet veriyor. Bir de utanmadan kusura bakma diyor. Sizin elinizde intihar eden müzisyenlerin kanı var. #KusuraBakıyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel: Arkadaşlar, merak etmeyin. Bunları devirince 80 milyon after party yapacağız. Bol müzikli :)

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil: Ortalık Teksas'a dönmüş, mafyacılıkla yağmacılık yapan eş dost akraba birbirine düşmüş, kasa tamtakır, halk perişan ama kainat başkanının derdi müzikten ve eğlence yerlerinden kurtulmak! Emin olun şu ülkenin en az %60'ında sizden büyük rahatsızlık kaynağı yok! #KusuraBakıyoruz

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer: Erdoğan:“Biz kimseye yaşam tarzı dayatmadık, dayatmıyoruz, dayatamayız” 29.01.2011 – “Asla temsil ettiğim kamu gücünü kullanarak, kimsenin hayat tarzına müdahale sayılabilecek bir yola başvurmadım” 04.01.2017 – “Kimsenin hayat tarzına müdahale etmiyoruz” 28.11.2020 #kusurabakıyoruz”

Müzisyen Cem Adrian: Yıllardır verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı hepinizden özür dileriz.

Şarkıcı Gaye Su Akyol: Rahatsız oluyorsan dinleme beyefendi #kusurabakıyoruz.

Şarkıcı Aylin Aslım: Müzik rahatsızlık vermez, rahatsız ruhlara şifa olur. Müzisyen rahatsız etmez, sanatını icra eder. #kusurabakıyoruz

Televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan: İnşaat yaparakta kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok! İnşaat izinleri, yanlarında meskun mahal olan yerlerde bile 24 saat. 24 saat bitmiyor o inşaat gürültüsü! #kusurabakıyoruz

Müzik grubu Redd: Sanata, eğlenceye, çok renkliliğe, yaşam biçimine müdahaleye daha ne kadar sessiz kalabiliriz? İktidar öyle istiyor diye yaşam biçimlerimizin geldiği durum ortada. müzisyenler, dinleyiciler, tüm paydaşlar dayanışma içinde bu “rahatsızlık verme” meselesine itiraz etmeliyiz. Gece 12’de enstrümanlarımızı çalarak, müzik açarak, şarkı söyleyerek #kusurabakıyoruz demeye ne dersiniz?

Şarkıcı Mahsun Kırmızıgül: Bir partinin düşüncesi üzerine müzik yasaklanamaz. Müzisyenlerin hayatları ile oynamaktan vazgeçin. Evine ekmek götüremeyerek intihar eden onurlu müzisyenlerin yanındayım. #kusurabakıyoruz. Müzisyen arkadaşlarımız zor durumdayken, sanatçıların açıkça tepki göstermesi gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 21:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülcan gülerman
Gülcan gülerman - 4 ay Önce

Müzik sanatın bir koludur o kol kesilirse diğer sanat kollarında kangren olur...Yüz yıllar öncesinde insanların her türlü hastalığı müzikle tedavi ediliyordu...ayrıca o sanat kolunda binlerce insan evine ekmek götürüyor..şimdi ne götürecekler...nasıl yaşayacaklar...ölsünmü bu sanatçılar...

banner101

banner100