banner112
banner111

Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı açıklaması: Pistler belki kalacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir söyleşide "Atatürk Havalimanı'na millet bahçesi yapılması her kesimi memnun edecek mi?" sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.

Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı açıklaması: Pistler belki kalacak!

Atatürk Havalimanı'nın pistlerinin kırılarak Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesine yönelik tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Kütüphane Söyleşileri’ne katılan Erdoğan, bir öğrencinin “Efendim, Atatürk Havalimanı’na millet bahçesi inşasının başladığını haberler öğrendik. Bu noktada havalimanına millet bahçesi yapılması herkesi memnun edecek mi?” sorusuna şu yanıtı verdi.

geçen cumartesi iş makinelerinin girdiği  Atatürk Havalimanı’yla ilgili şunları söyledi: Ben şimdiden size müjdeyi vereyim. İnşallah çok çok mutlu edecek. Bütün o bölgeye, Türkiye’nin en büyük millet bahçesi olarak, gelip orada hafta sonlarını, hatta hafta içini geçirebilecek aileler olacak.Ve bütün bunlarla, oyun parklarıyla, kültürel merkezler orası çok ciddi bir güç inşallah devşirecek. O bölge zaten millet bahçesi noktasında, Başakşehir, bütün oralara kadar fakir. Ama şu anda bu millet bahçesiyle ağacıyla, yeşiliyle orası çok çok güzel bir yer olacak.

29 MAYIS KUTLAMASINI BU YIL ORADA YAPACAĞIZ
Yanında da şehir hastanesi var, yan yana olacak. Şehir hastanesiyle birlikte, yanında millet bahçesi, oranın güzelliği neyle ifade edilebilir? Şimdiden ben oranın bitmiş halini görüyorum. Bir ihtimal pistleri kaldırmayacağız. Pistler belki de kalacak. Ama pistler dışındaki yeşil alanları biz çok daha farklı yeşil alan haline getirmek için zenginleştireceğiz. Proje üzerindeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ve 29 Mayıs kutlamasını bu yıl orada yapacağız.

YORUM EKLE

banner101

banner100