banner135

Erdoğan: Başarıyı uçan arabalarda yakalayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İHA alanında bugün dünyanın sayılı ülkeleri arasına girdik. İnşallah benzer başarıyı otomobil ve uçan arabalarda yakalayacağız." dedi.

Erdoğan: Başarıyı uçan arabalarda yakalayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’te “Teknofest 2020 Ödül Töreni”ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Uzun bir ihmal edilmişlik döneminin ardından ülkemizin her köşesini kalkındırıyoruz. Üretmek isteyen herkese aradığı fırsatı sunduk. Yapay zekadan siber güvenliğe kadar her alanda çığır açacak yenilikler burada tohumlanacak, filiz bulacak, kök ve boy salacak. Teknolojinin en büyük sermayesi üretken zihinlerdir, geri kalan her şey bundan sonra gelir.

"Benzer başarıyı otomobil ve uçan arabalarda yakalayacağız"

Ülkemizde hala birilerinin "Milli Teknoloji" hamlemizi küçümsediklerini görüyoruz. İHA alanında bugün dünyanın sayılı ülkeleri arasına girdik. İnşallah benzer başarıyı otomobil ve uçan arabalarda yakalayacağız.

Geleceğin teknolojilerini üretmek için ter dökerken büyük bir birikime sahip olduğunu hatırlamanız gerekiyor. Teknoloji dediğimiz alan giderek çeşitlenen devasa bir dünyadır. Bu dünyada herkese yer var, yeter ki hayal edin ve çok çalışın. Türkiye'nin hedeflerine ulaşmak için başarılı gençlere ihtiyacı var. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100