DSP Buca İlçe Başkanı istifa etti

İzmir’de DSP’nin Buca İlçe Başkanı Hüseyin Dinçer, görevden istifa ettiğini duyurdu. Dinçer, CHP’nin Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç’ı destekleyeceğini açıkladı.

DSP Buca İlçe Başkanı istifa etti

İzmir’de DSP’nin Buca İlçe Başkanı Hüseyin Dinçer, görevden istifa ettiğini duyurdu. Dinçer, CHP’nin Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç’ı destekleyeceğini açıkladı.

DSP'nin Buca İlçe Başkanı Hüseyin Dinçer, görevden istifa etti. Dinçer, yaptığı yazılı açıklamada, "Buca’da uzun yıllardır hizmet verdiğim, ilçe başkanlığının kuruluşunu gerçekleştirdiğim DSP Buca İlçe Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. DSP Buca Belediye Başkan Adayımız İsmail Bekiroğlu ve meclis üyesi adayları, seçim başladığı günden bu güne kadar kendileriyle ne söylediysem yerine getirmemiş, DSP’nin adını hiç kullanmayıp ‘Buca’da oturmuş kendi oyum var’ havasında olmalarından dolayı bu kararı almış bulunuyorum" dedi. 

Dinçer, "5 parti değiştirdikten sonra DSP’den aday olan İsmail Bekiroğlu, DSP’nin rozetini bile takmaya tenezzül etmeyen yanındaki ilçe başkanlarıyla birlikte yollarına devam etsin. Bu şahıslarla aynı çatı altında yürümem mümkün olmadığı için, merhum Genel Başkanımız Bülent Ecevit’in kemiklerinin sızlamaması için bu şahıslarla yürümekten vazgeçiyorum. Rahmetli Bülent Ecevit’in kurmuş olduğu DSP’nin içinde 20 yıl görev almış bir örgüt emekçisi olarak 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç’ı destekliyorum" diye konuştu. DHA

YORUM EKLE