DEVA'dan Servet Turgut tepkisi

'Böyle bir gaddarlığa vicdan dayanır mı? Bu kadar zalimliği hangi evlat kaldırabilir? Ama katledilen nasıl olsa öteki, bize ne ki?'

DEVA'dan Servet Turgut tepkisi

DEVA Partisi’nden Mustafa Yeneroğlu, helikopterden atılan Servet Turgut’un yaşamını yitirmesine ilişkin, “Hukuk devleti olsaydık o işkenceyi yapanlar hemen açığa alınır, İçişleri Bakanı da hesap verirdi” paylaşımında bulundu. 

Van'da Osman Şiban'la gözaltına alındıktan sonra işkence gören ve helikopterden atılan Servet Turgut, 20 günlük yaşam mücadelesini bugün kaybetti. DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Turgut'un maruz bırakıldığı işkenceye tepki gösterdi.

'Bu kadar zalimliği hangi evlat kaldırabilir?'

Yeneroğlu, şöyle yazdı: 

"Ağır işkenceye dayanamayan Servet Turgut'a Allah'tan rahmet dilerim. Gerçekten kahredici. Sağlıklı olarak gözaltına alınan Servet Bey ağır işkence izleriyle hastaneye bırakılmıştı. Bakan çıkıp masum çiftçiyi PKK'lı yapınca mesele kapandı, nasıl olsa bu durumda işkence de meşru. Başsağlığı için telefona elim zor gitti. Oğlu Hüseyin Beyi aradım. 3 kuru başsağlığı cümlesi. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Düşünün ki babanız sağ ve salim teslim alınıyor ve ağır işkence görmüş o beden size teslim ediliyor. İçişleri da çıkıp mukavemet durumunda düştü diyebiliyor.
 
Böyle bir gaddarlığa vicdan dayanır mı? Bu kadar zalimliği hangi evlat kaldırabilir? Ama katledilen nasıl olsa öteki, bize ne ki? Kim bilir ne yapmıştır, bakan nasıl olsa yalan söylemez, ailesi de hesap sormaktan korkar. Korkmasa da kapatırız anlayışı. Bildik durumlar. Gerçekten hukuk devleti olsaydık o işkenceyi yapanlar hemen açığa alınır, etkin soruşturma yapılır, tüm suçlular en ağır cezaları alırdı. İçişleri Bakanı da basının önüne çıkar, gerçeği anlatır ve hesap verirdi. Bizde farklı. Çünkü Van'lı Servet Amca eşit vatandaş değil...”

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 13:13
YORUM EKLE

banner97

banner96