Çıray: Cumhurbaşkanı kimleri kastediyor?

İYİ Partili Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bu ülkede ezanları susturmaya, bayrakları indirmeye artık kimsenin gücü yetmeyecek” dediğini hatırlatarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a üç soru yönetti

Çıray: Cumhurbaşkanı kimleri kastediyor?

İzmir Milletvekili ve İYİ Parti Milli Güvenlik Politikalarından Sorumlu Başkanı Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için bir soru önergesi verdi. Çıray şunları söyledi: “Ülkemizin içinden geçtiği her alanda yıkıcı etkileri olan bu pandemi sürecinde Türk milletinin birliği, beraberliği, kardeşliği ve dayanışması büyük önem taşımaktadır. Milletimiz ekonomik koşulların her geçen gün daha da kötüye gittiği bir süreçte küresel sağlık tehdidiyle mücadele etmenin yanı sıra bölücü terör örgütlerine ve medyada alenen iç savaş kışkırtıcılığı yaparak halkı kin ve düşmanlığa iten kimselere karşı da mücadele etmektedir. Böyle bir dönemde tüm vatandaşlarımıza karşı ötekileştirici, ayrıştırıcı ve birbirine düşman addeden söylemler ulusumuzun milli birlik ve bütünlüğüne büyük zararlar vermektedir.”

Üç soru yöneltti

Çıray şöyle devam etti: “28 Mayıs günü Sayın Cumhurbaşkanı’nın normalleşme süreci ile ilgili yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında 'Bu ülkede ezanları susturmaya, bayrakları indirmeye, milletin vermediği gücü gasp etmeye, halka hizmet edenleri idama göndermeye artık kimsenin gücü yetmeyecek' açıklamasında bulunmuştur. Bu açıklama doğrultusunda ülkemizin milli değerlerini ve bütünlüğünü tehdit edenlere karşı birlikte mücadele edebilmemiz için, bu hain güçlerin kim olduğunun açıklığa kavuşturulması için aşağıdaki yazılı sorularımın Anayasanın 98. ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İç Tüzüğü’nün 96. Maddesi gereğince Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ve talep ederim. Darbelerden, terörden, kaostan, sokak olaylarından medet umanlar kimlerdir? Ezanları susturmak isteyen hainler kimlerdir? Şanlı Türk bayraklarını indirmeye çalışan alçaklar kimlerdir?”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92