banner112

CHP'li Sındır, 'AKP için Vakit Tamam!'

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Çamdibi’nde esnafı ziyaret etti, partilileriyle beraber bando eşliğinde vatandaşlarını selamladı.

CHP'li Sındır, 'AKP için Vakit Tamam!'

Bornova Gökdere Köyünde ev ziyaretleri gerçekleştiren, Altındağ’da, Pınarbaşı'nda kahvehanelerde hemşerilerine seslenen CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Çamdibi’nde esnafı ziyaret etti, partilileriyle beraber bando eşliğinde vatandaşlarını selamladı.

Sındır, “Söz veriyoruz işsizliği 5 yıl içinde yüzde 5’in altına indireceğiz. Tam zamanı Türkiye’m AKP için Vakit Tamam, Vakit İktidardan Gitme Vakti” dedi.

“ÜRETEN, ÜRETTİĞİNİ ADİLCE PAYLAŞAN BİR DÜZEN”


Bornova’da gittiği mahallelerde yoğun ilgi ve sevgi ile karşılanan Sındır, toplumun birliğine, beraberliğine zarar verenlerin artık çoktan gitme vaktinin geldiğini söyledi; “Hak istiyoruz, hukuk istiyoruz. Milletimiz için çocuklarımızın için iyi bir gelecek istiyoruz. Biz güçlü bir ekonomi istiyoruz. Tüketim toplumu yaratıp insanları borç yükü altında ezen değil, refah toplumu yaratıp hakça bölüşen bir düzen istiyoruz. Üreten, ürettiğini adilce paylaşan bir düzen istiyoruz. Biz toplumsal barış istiyoruz. Her kelimesi her sözü bizi ötekileştiren, bizi dışlayan kin öfke dolu söylemlerden bıktık usandık. Mikrofon eline geçen iyi şeyler güzel şeyler söylesin, hepimize sevgi aşılasın, hoşgörü aşılasın istiyoruz. Tam zamanı Türkiye’m AKP için vakit tamam, vakit iktidardan gitme vakti” dedi.

sindir

“ALEVİSİYLE, SÜNNİSİYLE, TÜRK’ÜYLE, KÜRT’ÜYLE OMUZ OMUZA!”


Bin yıllardan gelen toplumsal barış iklimine 16 yılda AKP’nin büyük zararlar verdiğini söyleyen Sındır, “Biz toplumsal barış istiyoruz. Bu ülkede yaşayan kim olursa olsun. Hangi etnik, mezhep ve inanç kimliğinde olursa olsun önce insan kimliğiyle herkesin eşit olduğu, kimliğini onurlu bir şekilde ifade edebildiği alevisiyle, sünnisiyle, Türk’üyle, Kürt’üyle omuz omuza bu vatan topraklarında halay çekmek istiyoruz. Bu yürek, bu tek ses, bu tek yumruk bizde oldukça mutlu ve huzurlu bir gelecek bizim olur. İnanıyorum biz kazanacağız, milletimiz kazanacak” dedi.


“İŞSİZLİĞİ YÜZDE 5’İN ALTINA İNDİRECEĞİZ”


AKP iktidarının çalışma hayatı üzerinde yoğun bir baskı uygulayarak çalışanları yoksullaştırdığını ifade ederek sözlerini sonlandıran Sındır şöyle konuştu: “Türkiye bugün ucuz bir emek ülkesine dönüştü. İktidar hızla artan işsizliğe çare bulamazken, modern köleliğe göz yumdu. Çalışma hayatında ve ücretlerin belirlenmesinde cinsiyet, etnik kimlik, din, dil, ırk gibi her türlü ayrımcılıkla mücadele edecek ve bu baskıcı düzene son vereceğiz. Kadınları eve hapseden ve iş gücüne katılımını engelleyen koşulları ortadan kaldıracağız. Engelli istihdamını destekleyecek, çalışma hayatında engellilerin ihtiyaçlarına öncelik vereceğiz. Size söz veriyoruz işsizliği 5 yıl içinde yüzde 5’in altına indireceğiz. Kamuda tüm işçileri ilk 6 ayda kadroya alacak, kadroya geçişlerdeki eşitsizlik ve haksızlıkları gidereceğiz. Yeter ki bize yetki verin, hadi deyin.”

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 11:55
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100