CHP İzmir'de 500 yeni üyeye törenle rozetleri takıldı

İzmir'de Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) 380'i kadın toplamda 500 yeni üyeye katıldı. Yeni üyelere rozetleri CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından törenle takıldı.

CHP İzmir'de 500 yeni üyeye törenle rozetleri takıldı

CHP İzmir İl Başkanlığı, CHP’ye yeni katılan vatandaşlar için Tarihi Havagazı Fabrikası'nda yeni üye katılım töreni düzenledi. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP İzmir Milletvekilleri Ednan Arslan, Kani Beko, Tacettin Bayır, CHP Parti Meclisi Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Ebru Okay’ın katılımlarıyla yapılan törende, 380’i kadın olmak üzere toplamda 500 yeni üye CHP’ye katıldı. Yeni üye katılım töreninde konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "Geçmişte farklı partilere oy vermiş, gönül vermiş olabilirsiniz, bunların hiçbiri mesele değil. Bunlar bizim zenginliğimiz. Bizim önceliğimiz Atatürk, başta Türkiye Cumhuriyeti devletinin ülkesi ve milletiyle birlikte bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımızın sembolü al bayrağımız. Bunlar bizim kırmızı çizgilerimiz. Bunlar dışındaki tüm düşünceler, yaşam tarzları, inançlar, etnik kimlik ve köken bizim zenginliğimiz. İzmir huzurun barışın ve demokrasinin başkenti diyoruz. Her yerin böyle olması için mücadele ediyoruz. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Gelin bize katılın' dedi. Bizim kırmızı çizgilerimiz belli; amacımız bu ülkeye huzuru ve barışı getirmek" diye konuştu.


Yeni üyelerin katılımlarının kendilerine güç verdiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de "İyi ki varsınız, iyi ki bu yolculukta birlikte yürüyeceğiz. Katılımın emin olun bize çok büyük güç veriyor. Sıkın dişinizi çok az kaldı. Bu güzel topraklar kimsenin yatağa aç girmediği, sağlıkla, huzurla yaşayacağımız memleketi hep beraber kuracağız" dedi. Konuşmaların ardından CHP’ye yeni katılan üyelere parti rozetleri takıldı.(DHA)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2022, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100