CHP, gıda zehirlenmesi için savcılığa başvurdu

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda yaşanan gıda zehirlenmesine ilişkin savcılığa başvurduğu bildirildi.

CHP, gıda zehirlenmesi için savcılığa başvurdu

CHP'nin hafta sonu gerçekleştirilen 36. Olağan Kurultayı'nda yaşanan gıda zehirlenmesine ilişkin savcılığa başvurduğu bildirildi.
CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, kurultayda yaşanan gıda zehirlenmesiyle ilgili sorumluların tespiti için savcılığa başvurduklarını açıkladı.

36. Olağan Kurultaylarının büyük bir coşku ve katılımla geçtiğini belirten CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Kurultay devam ederken bazı partililerin gıda zehirlenmesi şüphesi ile sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldığını söyledi.

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan,açıklamasında şu ifadeleri kullandı:"Bu durum başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere hepimizi derinden üzmüştür. Yaşanan gıda zehirlenmesinin dağıtılan yiyeceklerden mi yoksa satılan ürünlerden mi kaynaklandığı hususu ve sorumlular soruşturma sonucu ortaya çıkacaktır. Bu üzücü olayla ilgili sorumlular hakkında Partimiz tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunulmuştur. Sorumluların tespiti ve cezalandırılması için süreci sonuna kadar takip edeceğiz."

chp-sozcusu

Ne olmuştu?


CHP‘nin 36. Olağan Kurultayı’nın 2. gününde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu seçimleri gerçekleştirildi. Seçimler sırasında rahatsızlanan bazı partililere sağlık ekiplerince müdahale edildi.
CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’na katılan çok sayıda partilinin yedikleri kumanyadan zehirlendikleri belirtildi.
Ankara Spor Salonu’nda devam eden kurultayın ikinci gününde, bazı partililer kustu ve mide bulantısı yaşadı. Rahatsızlananlar sedyelerle dışarıdaki 112 Acil Servis ambulanslarına taşındı.
112 Acil Servis ekipleri söz konusu şikayetlerle 100’den fazla kişiye müdahale ettiklerini belirttiler. Durumu ciddi olanlar başta Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere çeşitli hastanelere kaldırıldı.
Zehirlenmelerin içinde et bulunan kumanyalardan kaynaklandığı tahmin edilirken, Kurultayın Divan Başkanlığınca yapılan anonsta rahatsızlananların salonun dışındaki ambulanslara gitmeleri istendi.
Bu arada, söz konusu kumanyaların 2 bin kişiye dağıtılmıştı.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER