banner112
banner111

CHP'den Selvitopu'na destek

CHP'den Selvitopu'na destek
Cumhuriyet Halk Partisi Karabağlar İlçe Başkanlığı, Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'na destek açıklaması yaptı. Selvitopu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç'un Atatürk Posteri, Türk Bayrağı ve Karabağlar Belediyesi'nin logolu bayraklarından oluşan üçlü şerit bayrakları toplatması üzerine tören alanını terk etmişti. Bunun üzerine Muhittin Selvitopu hakkında geçtiğimiz günlerde hükumete yakın sivil toplum kuruluşları bir bildiri yayınlamıştı. Bir karşı bildiri de bu kez Cumhuriyet Halk Partisi Karabağlar İlçe Başkanlığı'ndan geldi.
"Kamuoyuna Duyuru" başlığı ile kaleme alınan açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"Yaptığı çalışmalar ve ürettiği projeler ile Karabağlar halkının takdirini kazanan Belediye Başkanımız Muhittin SELVİTOPU hakkında, son günlerde bir kısım havuz medyasında asılsız ve mesnetsiz haberler yer almaktadır.
Bilindiği üzere 19 Mayıs Atatürk Anma ve Gençlik ve Spor Bayramında; Atatürk Posteri, Türk Bayrağı ve Belediyenin logosunun bulunduğu üçlü şerit bayraklar Kaymakamlıkça, düzensiz ve özensiz şekilde toplatılmasına haklı olarak tepki gösteren Belediye Başkanımız Muhittin SELVİTOPU gerekli hassasiyeti göstererek doğru ve yerinde bir tavır sergilemiştir. Kendisinin bu tavrına desteğimiz tamdır.
Sözde sivil toplum örgütlerini temsil ettiklerini iddia eden ancak Kaymakamlık Makamının Özel Kaleminden tek tek aranarak bir araya getirilen ve iktidar partisinin ilçe yöneticilerin oluşan grup, daha önceden hazırlanarak ellerine verilen basın bildirisinin okunması kabul edilir bir tavır değildir. Havuz medyasında yer alan söz konusu açıklamaya iktidara yakın sendikanın da benzer bir açıklamayla destek vermesi de kamuoyunun takdirine bırakılmaktadır.
"Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır" misali kutsal ve ortak değerlerimizin hangi zihniyet tarafından oy kaygısıyla kullanıldığı su istimal edildiği halkımızca da bilinmektedir
Bu durum üzerinden siyaset yapanlara; "Aç Tavuk Kendisini Tahıl Ambarında Görürmüş" misali, önce de olduğu gibi 24 Haziranda yapılacak genel seçimlerde Karabağlar Halkı sandıkta gerekli cevabı verecektir. Duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 17:12
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100