banner109

CHP'de sandık raporu

CHP'de sandık raporu
CHP İzmir örgütünün delege mesaisinde dikkat çeken ayrıntılardan biri, Bayraklı İlçe Başkanı Alper'in delege seçilememesi oldu. Turgutreis'te de İlçe Kadın Kolları eski Başkanı Filiz Sezer'in çıkardığı liste kaybetti.

Haber / Umut KARAKOYUN

CHP İzmir örgütünde, hafta sonu yapılan delege seçimlerinde, sandığa ilginç ayrıntılar yansıdı. Bayraklı’da; 75’inci Yıl, Çay, Çiçek, Körfez, Onur, Soğukkuyu ve Tepekule mahallelerinde üyeler sandık başına gitti. Adalet ve Emek mahallelerinde gerçekleşen çift liste yarışında muhalif yapı mağlup oldu. Soğukkuyu Mahallesi’nde oluşan çift liste rekabetinde 20 delege için yarışıldı. Mahallede muhalefet mavi listeyle, ilçe ve belediye destekli olduğu belirtilen mevcut yapı beyaz listeyle temsil edildi. İlçe yönetimi destekli olduğu ileri sürülen beyaz liste 184 oy alarak ipi göğüsledi. Muhalefetin temsil edildiği mavi liste ise 95 oyda kaldı. Sandığa yansıyan ayrıntılardan dikkat çekeni Bayraklı oldu. Onur Mahallesi'ndeki delege seçimlerinde İlçe Başkanı Cemalettin Alper’in yer aldığı liste, muhalif kanada yenildi. Alper, kendi mahallesinde delege seçilemedi.

ESKİ BAŞKAN SEÇİLMEDİ

Buca Yaylacık Mahallesi'nde ise tek listeli bir yarış gerçekleştirildi. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'nın yer aldığı liste, rakipsiz sandığa gitti. Buca'nın Yıldız Mahallesi’nden ise, uzlaşı sağlanamayınca üç liste birden çıktı. Emine Sermen, Kemal Altun, Mikail Kamacı, Necla Şahin, Mızrap Altay, Eyüp Bayer, Şifa Tok, Sebahat Karaoğlu, Sergül Yıldız, Mehmet Yıldırak, Oğulcay Altunbulak, Okan Çelik, Kıyas Tiktaş, Ertaş Kocalar ve Taner Gül'ün yer aldığı mavi liste, diğer iki listeye fark atarak seçimin galibi oldu. Konak Turgutreis Mahallesi'nde İlçe Kadın Kolları eski Başkanı Filiz Sezer'in karşısına rakip liste çıktı. Turgutreis Mahalle Muhtarı Celal Artan'ın çıkardığı beyaz listesi Sezer'in listesini mağlup etti.

PARTİMİZE YAKIŞMADI

Bayraklı'da, İlçe Başkanı Cemalettin Alper tarafından darp edildiği ileri sürülen Bülent Ermeş, Başkan Alper hakkında şikayetçi oldu. Davasını sonuna kadar sürdüreceğini belirten Ermeş, Alper'in 'Darp olayı söz konusu değil' ifadesine 'Devletin doktoru yalan mı söylüyor' sözleri ile karşılık verdi. Ermeş; “Darp raporum var. Karakola gidip, Cemalettin Alper hakkında şikayetçi oldum. Bu konuyu burada bırakmayacağım. Sonuna kadar gideceğim, dava açmam gerekiyorsa açacağım. Bu olay bir tek bana yapılmadı. CHP'ye yakışmayan bir olay. Partimizin demokrasi, adalet anlayışına yakışmadı. Eğer aynı hareketi ben yapmış olsaydım İzmir başıma yıkılırdı. Aradan kaç gün geçti, CHP İzmir İl Başkanı ve yöneticilerinden biri beni aramadı. Bu partiye karşı kötü bir şeyim olmadı. Bu kadar değersiz kalmanın altında neler yatıyor, bunu öğreneceğim. Bu insanlara verilen eğitimler yetersiz kalıyor” dedi. Cemalettin Alper ise, darp olayının yaşanmadığını hatta seçimlerde herhangi bir gerginliğin dahi olmadığını savundu.


Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 10:38
YORUM EKLE

banner97

banner96