banner112

Canan Arıtman hayatını kaybetti

22 ve 23. dönem CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman hayatını kaybetti.

Canan Arıtman hayatını kaybetti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İzmir Milletvekili Canan Arıtman 72 yaşında yaşamını yitirdi.

Arıtman’ın cenazesinin 8 Mayıs Pazar günü Bostanlı Beşikçioğlu Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Arıtman’ın hayatını kaybetmesinin ardından siyasiler de sosyal medya hesaplarından mesaj yayınladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, sosyal medya hesabında, Arıtman için; “Milletin Meclisi’nde İzmirimizin temsilcisi olmuş, 22. ve 23. dönem milletvekilimiz Canan Arıtman'ı yitirmenin hüznünü yaşıyoruz. Mücadeleci ve renkli kişiliğiyle örnek olmuş kıymetli Arıtman'a Allah'tan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve parti örgütümüze başsağlığı dilerim” mesajını paylaştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sosyal medya hesabında; “Yıllarca milletvekilimiz olarak mücadele eden kıymetli büyüğümüz 22. ve 23. Dönem İzmir Milletvekilimiz Canan Arıtman'a Allah'tan rahmet, ailesine ve partimize başsağlığı diliyorum” açıklamasını yaptı.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, “Yaşamını yitirdiğini büyük bir üzüntü ile öğrendiğimiz 22. ve 23. Dönem İzmir Milletvekilimiz Canan Arıtman'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da şu mesajı yayınladı: “22. ve 23. Dönem İzmir Milletvekilimiz Canan Arıtman'ı yitirdik. Arıtman'a Allah'tan rahmet, ailesine, partimize ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

CANAN ARITMAN KİMDİR?

Arıtman, 1 Ocak 1950 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tamamladıktan sonra yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlık ihtisasını yaptı.

Serbest doktorluk yapan Arıtman, ayrıca İzmir Karşıyaka Belediye Meclis Üyeliği, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Meclis Başkanvekilliği ile Sağlık Komisyonu Başkanlığı ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanlığı görevlerinde yer aldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 22. ve 23. dönemde CHP İzmir Milletvekili olarak görev aldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2022, 13:43
YORUM EKLE

banner101

banner100