Bakan Selçuk: Okulları açma çabasındayız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2 bin denetmenin eğitildiğini, hazır olan okullara 'okulum temiz belgesi' verildiğini söyledi. Selçuk, 21 Eylül'de okulların açılmasıyla mekansal ve müfredat olarak seyreltme olabileceğini duyurdu.

Bakan Selçuk: Okulları açma çabasındayız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Korona virüs sürecinde okulların durumuna ve yüz yüze eğitime geçiş sürecine ilişkin merak edilenleri anlattı.

Selçuk’un açıklaması özetle şöyle:

‘Şu kademelerde risk yoktur’ denildiğinde, o kademelerde açarız okulları

Okullarımızı 21 Eylül’de açma çabasındayız. 2 bin denetmen eğitildi. Bize ‘Şu kademelerde riskin olmadığı söz konusudur’ denildiğinde biz o kademelerde açarız. Hazır olan okullara ‘Okulum temiz belgesi’ veriliyor. Mekansal ve müfredat olarak seyreltme olabilir. Tüm koşulların simülasyonunu yaptık. Okulların öz değerlendirme yapmasını da istiyoruz. Bu bir süreç ve sürdürülebilirlik çok önemli. Velilerimize nasıl destek olabileceğimizi de planlıyoruz. Her çocuğumuza ulaşmak bizim sorumluluğumuz. Video konferans ile ders veren 3 ülkeden biriyiz.

Teneffüslerde temazsız oyun

 Bizim coğrafyamızda oynanan oyunların listesini çıkardık. Bunların için temazsız oyunlar diye bir kitapçık hazırladık. Bu oyun başlarında da bir okulda denedik. Tüm Türkiye’de yaygınlaştıracağız.”

Uzaktan eğitimde eksiklikler var

Altyapı eksikliğinin olduğu bölgeler var, mecralar var. Onlarla ilgili alınması gereken tedbirleri çalışıyoruz.


 

YORUM EKLE

banner97

banner96