banner109

Bakan Ağbal:'Kamu çalışanları lojman satın alınabilecek'

Bakan Ağbal:'Kamu çalışanları lojman satın alınabilecek'
Maliye Bakanı Naci Ağbal, TBMM'ye sevk edilen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın içeriğiyle ilgili konuştu. Bakan Ağbal, 130'dan fazla maddeyi içeren bu düzenleme aslında birçok bakanlığı ilgilendiren konuları da çözeceğini söyledi. Bakan Ağbal, yasa tasarısında kamu lojmanlarında oturan kamu görevlilerine burayı satın alma hakkı getirilmesi bulunduğunu da açıkladı.

Torba yasada 130'dan fazla madde bulunduğunu, bunların birçok bakanlığı da ilgilendirdiğini sorunların çözüme kavuşacağının altını çizen Bakan Ağbal şunları söyledi:
"Burada bu torbanın geneline ilişkin benim önemsediğim konu, birçok sektör ve alanda uzun süredir bekleyen konuları çözen çok önemli düzenlemeler var. Mesela Telekom sektörünün vergilendirilmesiyle ilgili. Bu sektörün sorunlarını çözecek çok önemli radikal kararları bir bütün içerisinde bu pakette çözüyoruz. Yine madencilik sektörüyle ilgili Enerji Bakanlığımızca getirilen önemli düzenlemeler var. Madencilik sektöründe ön görülebilirliği arttırıyor hem de geleceğe ilişkin madencilik sektörünün önünü açan düzenlemeler var. Yine burada birçok sosyal kesimi etkileyen düzenlemeler getiriyoruz. 130'dan fazla maddeyi içeren bu düzenleme aslında birçok bakanlığı ilgilendiren meseleleri de topluca çözüyor. İnşallah pazartesi Plan ve Bütçe Komisyonu'na gittikten sonra süratle genel kurula gelecek tasarı yıl bitmeden önce de yasalaşarak birçok mesele çözülmüş olacak."

"1 MİLYAR LİRA EK GELİR BEKLİYORUZ"

Hazırlanan yasa tasarısında kamu lojmanların ekonomiye kazandırılmasına ilişkin önemli düzenlemelerin yer aldığını kaydeden Bakan Ağbal, "Kamu lojmanlarında oturan kamu görevlilerine burayı satın alma hakkı getiriyoruz. Çok sayıda düzenleme var. Bu satış 1 yılda başlayıp bitecek bir proje değil. Yıllar içerinde biz kurumlarla bunu çalışarak belirleyeceğiz. Yerine göre bazılarından 500 milyon bazılarından 1 milyar lira ek gelir bekliyoruz" ifadelerinde bulundu.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2017, 15:30
YORUM EKLE

banner97

banner96