Bahçeli: Tehdit geçmedi ki OHAL kaksın

Bahçeli: Tehdit geçmedi ki OHAL kaksın

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde yaşanan kanlı olayla ilgili üniversite yönetimini eleştiren, istifa çağrısı ve FETÖ vurgusu yapan Bahçeli, OHAL'in kaldırılmasını isteyen çevrelere de yüklendi: "Tehdit geçmedi ki son verelim. OHAL'e karşı gelenler, maksatlı çevrelerdir."
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grubu toplatısında milletvekillerine sesleniyor.

Sözlerine Türk Polis Teşkilatı'nın 173. yıldönümünü kutlayarak başlayan Bahçeli, "Polis olmak zordur; özveri ister, özgüven ister, özdeğerlere bağlılık ister yetmedi mangal gibi yürek ister" dedi.

"Polislerimiz haklı olarak övünüyorlar ve haklarını almaları için üzerimize düşen ne varsa yapacağımızın sözünü veriyorum... Emekli polislerimize verilen 100 liralık desteğin iyileştirilmesi için her şeyi yapacağımızı ilan ediyorum..." diyen Devlet Bahçeli, Osmangazi Üniversitesi'ndeki kanlı olayla ilgili değerlendirmelerde bulundu:

"Aralarında ülküdaşımızın da bulunduğu milletimizin 4 evladı hayatını kaybetmiştir... Sözün bittiği noktadır. Olaya bakıldığında üzüntümüz kadar kaygımız da ortadadır... Üniversite hayatı tartışmalı, şahsiyet ve ahlakı sancılı, kavga ve şiddete meyilli bir alçak ülke gündemine yerleşmiştir. FETÖ'cü suçlamalarıyla üniversitede korku haline gelen bu şerefsişz, en ağır şekilde cezalandırılmalı, bir daha da gün ışığı görmemelidir.

İSTİFA ÇAĞRISI


Üniversitesinin "akıl sağlıı yerinde değildi" sığınması, özrü kabahatinden büyük durumudur. Madem akıl sağlığı yerinde değildi, neden gerekli önelmler alınmadı, niye itibar cellatlığı yapmasına sessiz kalındı. Uyduruk şikayetlerine itibar edilmesi vahim bir çarpıklık, bir bakıma suç ortaklığı değil midir? Ne işi var ar damarı çatlak, akıl sağlığı yerinde olmayan kişinin ünversitede. Üniversitenin yönetiminde bulunan şahıslar, yaşanmış bu kadar trajedi ve ağır suçlar kaşısında, görevden ayrılacak basireti hangi hallerde göstereceklerdir... Suçlu sadece kurşunu sıkan mıdır? Bu kaitlin kripto FETÖ'cü oldudğu herkesin ifadesidir...

Geçen haftaki gurp konışmamada; kim ya da kimle ki ona buna belgeli olmadan, teşhis ve tarfi edilmeden FETÖ'cü diyorsa, onlar da bir kuyruk acısı vardır, gizlenmeye dair bir çabası vardır. İşte Osmangazi Üniversitesi'nde bu görülmüştür. Keşke yanılsaydık, haklı çıkmasaydık.

FETÖ'NÜN KRİPTO DAMARI


YÖK derhal acil önlemleri almalı, muhetemel saldırıların önüne geçmelidir. Sosyal medyada ona buna FETÖ'cü diyen, değerli isimleri karalayan kim varsa, bilin ki ya lokması haram ya da kripto damarı mevcuttur... Bunlar FETÖ'nün hedefeleri için gizli faaliyet içindedir... FETÖ'nün kripto damarı faal ve aktiftir. FETÖ'yle mücadelede sonuç almak için kripto damarın da tam manasıyla deşifresi ve derhal imhası acil bir ihtiyaçtır.

Bahçeli'nin konşmasından öne çıkan diğer noktalar şöyle:

"Tehlike geçmedi ki OHAL'i kaldıralım"


FETÖ yıllar boyunca devlet ve toplumla iç içe geçmiştir, bu çok barizdir... Koro halinde 'OHAL kalksın' diyenler, kaosa alkış tutan, kripto damara göz kırpan şuursuz ve sorumsuz zihniyetlerdir. Normal şartlarda değiliz ki OHAL'i kaldıralım. Tehdit geçmedi ki OHAL'e son verelim. CHP'sinden TÜSİAD'ına, AB'sinden BM'ye kadar OHAL'e karşı gelenler, öncelikle Türk milletinin beka meselesini kavrayamayan, kavramak gibi dertleri de olmayan maksatlı çevrelerdir."

"Esad mutlaka hesap vermeli"


Mazlumlar Suriye'de iki ateş arasında kaldı. Doğu Guta'nın Duma bölgesinde kimyasal silah kullanan Esad rejimi, çocukları öldürecek kadar denetimden çıkmıştır; hesabı mutlaka sorulması gereken bir insanlık suçu işlemiştir... Masumlara sarin gazıyla saldırılmasının hiçbir mazereti yoktur. Esad döktüğü kanların, işlediği cinayetlerin hesabını mutlaka vermelidir.

Cumhur ittifakı


Biz borca sadığız, veriğimiz sözü de tutarız. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemiyle ilgili uyum yasalarının süratle çıkarılması gerekmektedir. Cumhur ittifakı, yeni sistemin yerleşmesi, kurum ve kurallarıyla hayata geçmesi için tüm gücüyle çalışacaktır. Bu maksatla, cumhur ittifakının zaafa düşmesine hiçbir şart altında izin vermeyeceğzi. 2019 yılının Mart ayındaki mahhalli idareler seçimlerinde dikkatli bir dil, hassas bir üslüp, ititfakın doğasını zedelemeyecek bir kampanya stratejisi benimseyeceğiz.

Asıl hedeften sapmayacağız. Adalet ve Kalkınma Partisi'yle olgun düzeyde, seviyeli, anlaşmaya dayalı kurulan ittifakı, milletvekilleri seçimlerine kadar sürdüreceğiz. Yol kazası istemiyoruz, sığ çıkar hesaplarıyla hareket etmeyeceğiz. Denizden geçmeyi hedeflerken derede boğulmayacağız. Aşırı guru ışığa bakarken kör olmaktır. Tevazu ve engin gönüllülükten vazgeçmeyeceğiz. Pusudaki odaklara asla fırsat vermeyeceğiz. CHP'liler PYD'yi selamlasın, PKK'lkıları cezaevlerinde ziyarete koşsun. Biz işimize bakacağız, cumhur ittifakının başarıya ulaşması için mücadele edeceğiz.

"CHP hazımsızlık krizi içinde"


Biz Zeytin Dalı Harekatı'nın zafer ve onuruyla sevinirken, mirasyedi CHP hazımsızlık krizine girerek sanatçılarla uğraşmaya girişmiştir. Sanatçılara 'reziller' diyerek kesik bir cephe açmıştır. CHP liderindeki basiretsizlik, hezeyan boyutlarını aşmış siyasi cinnete varmıştır. Ağzından çıkanı kulağı duymuyor. CHP'lilerin Mehmetçiğe moral ziyaretini en hafif ifadeyle eleştirmesi akıl tutulması, ahlak kırılmasıdır. Kılıçdaroğlu'nun Mehmetçiği bağrına basanlara büyük şiddetle saldırması, milete yabancı zihniyet, sakat bir dünya görüşüdür. Bu zat her geçen gün tarzını çirkefleştirmektedir...

Sayın Kılıçdaroığlu rahatız olduysa, kendisine yakışıanı yapmasını tavsiye ederiz. Cumhurbaşkanı kamuflaj giyip sanatçılarla birlikte sınır karakollarına gitmişken Sayın Kılıçdaroğlu da mekapları ayağına geçirip, terörist kıyafetlerini üzerine geçirip doğruca PKK- PYD-YPG'de soluğu alabilir. Çay partileriyle hasret giderebilir. Önüne geçen yoktur, karşsıında engel de yoktur. Buyursun yolu açık olsun. Ancak Türk milletinin hakkında vereceği siyasi hükme de, istrer seve seve ister zoruna gide gide rıza göstersin...

"Türk gençliği deizme kayıyor" tespiti


Konya İl Mili Eğitim Müdürlüğü'nün bazı derneklerle birlikte düzenlediği 'Gençlik ve İnanç' çalıştayının sonuç bildirgesinde, hepimizi tedirgin eden bir tespit yapılmıştır. Buna göre Türk gençliği deizme kayıyormuş, yani Allah'a inanan dine inanmayan bir gençlik doğuyormuş. Hangi delil ve tespitlerle böylesi bir kanaat uyandı. Bize göre belirsizdir. İmam hatipli kardeşlerimizn de bu kategoriye alınması düşündürücü ve sarsıcıdır. Şunu ifade etmeliyim ki, Türk gençliği inançlıdır, ahlaklıdır, imanlıdır, dinine dinayetine geleneksel değerlerine, kültürel emanetlerine sadıktır. Türk gençliğinin deizme kaydığını söylemek densiz bir uydurmadır. Yüzbinlerde ülkü ocaklı evladım bu tezi çürüten şuuara sahiptir. Türk gençliğinin itham edilmesi ve töhmet altında bırakılması ahlaksız bir komplodur... Deizmle uğraşanlar önce haram yiyenlere baksınlar, sahte fetva makamlarıyla uğraşsınlar, çocukları istismar eden kansızlarla ilgili çalıştay düzenlesinler..."
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER