Bahçeli'den olaylı derbiyle ilgili açıklama

Bahçeli'den olaylı derbiyle ilgili açıklama

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Fenerbahçe ile Beşiktaş maçında yaşanan olaylara ilişkin ''Beşiktaş'ın hocası Türkiye'nin hocasıdır. Kendisine yapılmış olan saldırıyı şiddetle kınadım hocamı aramak suretiyle geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Beşiktaş sahadan kaçmaz Beşiktaşlı olarak söylüyorum'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MYK ve il başkanları toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Seçim stratejimiz, iki esasa dayanmaktadır; bir tanesi güçlü ve dengeli bir Meclisin oluşması. İkincisi, cumhurbaşkanı seçiminin eş zamanlı olarak gerçekleşmesidir" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: "MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi partisi mensuplarından hiçbir tanesi aday olarak çıkmamıştır. Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bir yandan cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanması için gayret göstereceğiz öte yandan cumhur ittifakı içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin siyasi kimliğini koruyan, onu temsil eden bir kadroyla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Allah'ın izniyle yer almaya gayret göstereceğiz."

CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAY ADAYLARI


MHP Genel Başkanı Bahçeli, CHP'nin cumhurbaşkanı aday adayları hakkında, "CHP, Türk siyasi hayatında en köklü siyasi partidir. Değişik dönemlerde siyasi hayata renk katmışlardır ama iktidar olma şansını tek başına yakalayamamıştır. Şimdi zannediyorum cumhurbaşkanı adayı sayısını artırarak cumhurbaşkanlığını kazanmak suretiyle siyasi hayatını devam ettirmek istemektedir. Onların adaylarına saygı duyuyoruz" dedi.

OLAYLI FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ DERBİSİ


MHP Genel Başkanı Bahçeli, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında çıkan olaylara ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: "Maçı takip edemedim ancak Beşiktaş'ın hocası, Türkiye'nin hocasıdır. Türkiye'yi dünya üçüncülüğüne taşımış bir değerdir. Kendisine yapılmış olan bu saldırıyı şiddetle kınadım. Hocamı da aramak suretiyle geçmiş olsun dileklerimi bildirdim. Beşiktaş sahadan kaçmaz, bir Beşiktaşlı olarak söylüyorum."

İYİ PARTİ SEÇİME KATILABİLECEK Mİ?


Bahçeli ''İYİ Parti seçime katılabilecek mi?'' sorusuna ise şu yanıtı verdi:

''Seçim 15 Temmuz'da olacaktır sloganıyla siyasallaşma sürecine girenler 15 Temmuz'a gerçekten inanmış olsalar 15 Temmuz'dan 6 ay önce seçime girebilir parti niteliğine kavuşması lazımdı. Kavuşup kavuşmadığını bilmiyoruz. Seçime de girdin. Ne olacak seçime girince başka partiler alamaz alırsa bizden alır biz de rıza gösteriyoruz.''
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER