Bahçeli'den Bizans açıklaması

Bahçeli'den Bizans açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün Malazgirt'te gerçekleştirilen "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"ndaki konuşmasında "Döviz ve kur oyunları Bizans yöntemidir. Düşmandan kaçmayız, dövizden korkmayız" dedi. 2018 yılı içinde 100.5 milyon dolar hazine yardımı alan MHP, bu yardımdan artan tasarruflarını dolara çevirdiği 14 Ağustos 2018 tarihinde dolar 6.80 TL seviyesindeydi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Malazgirt'te gerçekleştirilen "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Anma Programı"na katıldı. Bahçeli burada yaptığı konuşmada, "Malazgirt Zaferi askeri bir başarının çok ötesinde, imanın, öngörünün, aklın, sabrın, stratejik yönetim kudretinin, yüksek ülkülere bağlanışın, dahası vicdanın, insaniyetin, kaynaşma ve kucaklaşma hasletinin imrenilecek bir mahsulüdür" dedi.

"Bizans varsa, Malazgirt ruhu da vardır, hamdolsun ayaktadır. Vatanı ne pahasına olursa olsun koruyacağız" diyen Bahçeli, Türkiye'ye yönelik ekonomik saldırılara da değindi.

Bahçeli, "Terör örgütlerini kullanan namertlerin taktiği Bizans taktiğidir, siyasi ve ekonomik operasyonları vahşice kurgulayanların ilham kaynağı Bizans tahrikidir, döviz ve kur oyunları Bizans yöntemidir. Düşmandan kaçmayız, dövizden korkmayız. Taarruz ruhu ve tecrübesi Türk milletinin sinesinde hala kor gibi yanmakta, Malazgirt şuuru bayrak gibi dalgalanmaktadır" ifadelerini kullandı.

MHP HAZİNE'DEN 100.5 MİLYON LİRA YARDIM ALDI


Bu yılın ocak ayında AKP'ye 139 milyon lira, CHP'ye 71 milyon lira, MHP'ye 33,5 milyon lira ve HDP'ye 30 milyon lira Hazine yardımı ödemesi yapıldı.

Seçim kararının yürürlüğe girmesinin ardından Hazian ayında da AKP 278 milyon lira, CHP 142 milyon lira, MHP 67 milyon lira ve HDP de 60 milyon lira daha Hazine yardımı aldı.

MHP'NİN KÂRI NE KADAR?


MHP'nin 2018 yılı içinde aldığı 100.5 milyon liralık hazine yardımının ne kadarını seçim kampanyasında harcadığı ve ne kadarını dolara çevirdiği bilinmiyor. Ancak çok fazla miting yapmayan Bahçeli'nin hazine yardımının yaklaşık yarısını artırdığı düşünülürse, MHP'nin yaklaşık 50 milyon lirası bankalarda değerlendirildi.

MHP bu paranın tamamıyla dolar aldıysa, kurdan büyük bir kâr elde ettiği hesaplanıyor. 15 Haziran 2015 itibariyle dolar/TL kuru 4.73 seviyesindeydi.

MHP'nin doları bozdurduğu 14 Ağustos 2018'de ise dolar 6.80 TL'den işlem görüyordu.

Bu durumda MHP, Haziran ayında 4.73'ten 50 milyon TL'lik dolar alıp önceki gün 6.80'den bozdurduysa, dolar alım satımından yaklaşık 22 milyon TL kâr etmiş görünüyor. CUMHURİYET
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2018, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER