Altun'un Yunanistan açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Doğu Akdeniz gerilimiyle ilgili Yunanistan ile 'istikşafi' görüşmelere başlanacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Altun'un Yunanistan açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Doğu Akdeniz gerilimiyle ilgili Yunanistan ile 'istikşafi' görüşmelere başlanacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Altun, "Diplomasi her daim doğru yoldur" dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Doğu Akdeniz geriliminin azaltılması gerektiğini ve Türkiye’nin her zaman diplomasiden yana olduğunu söyledi.

İletişim Başkanlığınca düzenlenen “Uluslararası Doğu Akdeniz Konferansı” düzenlendi. Başkanlığın twitter hesabından şu paylaşımlar yapıldı:

“Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, her zaman diplomasiden yana oldu. Doğu Akdeniz meselesini ikili bir anlaşmazlığa indirgeme çabalarına rağmen bu sorunun sadece Türkiye ve Yunanistan arasında olmadığı açıktır. Yunanistan ile istikşafi görüşmeler başlatma fırsatını memnuniyet ile karşılıyoruz; zira diplomasi her daim doğru yoldur. Önümüzdeki dönemde Doğu Akdeniz’de gerilimi azaltmalı; adil ve kalıcı bir çözüm için oluşan ivmeyi birlikte korumalıyız. Bugün, Doğu Akdeniz meselesinin anlaşılması için sorulması gereken bir dizi soruyu yanıtlamak için toplandık. Gerginliğin azaltılmasını, bölgenin bir barış ve istikrar havzasına dönüştürülmesini ümit ediyoruz.” (

YORUM EKLE

banner97

banner96