banner112
banner111

AKP’li Hızal: Büyük projelerde sınıfta kaldı  

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden büyük projelerin hepsinin ya yavaşladığını ya da durduğunu söyleyen AKP’li Hızal, “Büyük projelerde büyükşehir sınıfta kaldı” dedi

AKP’li Hızal: Büyük projelerde sınıfta kaldı  

Haber / Didar DEMİRCİ

Geçtiğimiz gün İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, yapımı devam eden Fahrettin Altay- Narlıdere Metro hattındaki son durum hakkında bilgi almak için metro şantiye alanına inmişti. İşlerin yolunda gittiği mesajlarının verildiği gezinin ardından akıllara, İBB AKP Grup Başkan Vekili Özgür Hızal’ın Narlıdere Metrosu eleştirisi gelmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait büyük projelerin yavaş yürütüldüğünü veya durduğunu ifade eden Hızal, “Bakıldığında Narlıdere metrosuyla birlikte İzmir’in önemli projelerinden biri olan İzmir Opera Binası’nda hiçbir faaliyet yürütemiyor, Buca Tünellerinde de herhangi bir faaliyet yok. Kısacası İzmir’in büyük bütçeli yatırımlarının neredeyse tamamı ya durmuş ya da yavaşlamış vaziyette. Yani anlayacağınız büyük projelerde büyükşehir sınıfta kaldı” dedi.

‘TARİH VERMİŞTİ’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, projeleri için tarih verdiğini ancak bu tarihlerde projelerin hayata geçmediğini söyleyen Hızal, “Soyer, hem adaylığı döneminde hem de başkanlığı döneminde bu projelerle alakalı tarihler verdi. Bu projelerin hiçbiri hayata geçmedi, hiçbiri hizmete açılmadı, hiçbiri İzmirlilerin hizmetine sunulmadı. Bunun sebebi ekonomik durumlardır. Bir proje zamanında bitirilmediyse orada bir sorun var demektir. Bir metro inşaatını İBB kredi ile yapar. Bu kredilerin geri ödemeleri başladı. Eğer bu kredilerin geri ödemelerini İBB bütçesiyle yaparsanız bütçe ciddi açık verir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

banner101

banner100