banner112

AKP'li Kaya’dan Büyükşehir’e Küçük Menderes çıkışı

AKP İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Küçük Menderes’in Islah Projesi’ne katkıda bulunmadığının altını çizerek, “Kim çevreci, kim değil, burada yapılan çalışmalar hepsini net şekilde ortaya koyuyor” dedi.

AKP'li Kaya’dan Büyükşehir’e Küçük Menderes çıkışı

AKP İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Küçük Menderes Islah Projesi’nde çalışmaların sona yaklaştığını duyurdu. Küçük Menderes Islah Projesi’nin İzmir’in en büyük çevre projesi olduğunu söyleyen Kaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne şu sözlerle yüklendi:
“Küçük Menderes’in temizlik çalışmalarında sona geldik. Toplam 94 kilometrelik hattın, 88 kilometrelik kısmında çalışmalar bitti. Sadece 6 kilometrelik kısmında çalışma yapılacak. Yaklaşık 5 yıldır, 6 Ekskavatör, bir dozer ve bir greyder ile yapılan çalışmalar ve tahkimatlar neticesinde son aşamaya gelmiş olduk. Küçük Menderes’in Islah Projesi, İzmir’in en büyük çevre projesidir. Bu projeye pek çok kurum katkı koydu, tek katkı koymayan kurum, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir. Biz koskoca nehri temizledik, İzmir Büyükşehir Belediyesi 5 yıldır iki tane arıtmayı yapamadı. Kim çevreci, kim değil, burada yapılan çalışmalar hepsini net şekilde ortaya koyuyor.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 15:42
YORUM EKLE

banner101

banner100