AKP'li Kaya'dan Kocaoğlu'na sert sözler

AKP İzmir milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu Körfez Projesi üzerinden eleştirdi.

AKP'li Kaya'dan Kocaoğlu'na sert sözler
AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kentin iki yakasını denizden birbirine bağlaması için hazırlanan Körfez Geçiş Projesi'ne kamuoyu önünde destek veren açıklamalar yaparken bilirkişi raporunda projeye olumsuz görüş verdiğini söyledi. Kaya, "Karakolda doğru söyleyip mahkemede şaştı. Artık karar İzmirli hemşehrilerimizde ya bu istemezükçü çağdışı CHP zihniyetinden İzmir'i hep birlikte kurtaracağız ya da Körfez Geçiş Projesi gibi büyük yatırımları gerçekleştirmeyi, İnciraltı planları gibi büyük problemleri çözmeyi, bunların açtıkları davalara kurban edeceğiz" dedi.

AKP İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Körfez Geçiş Projesi'ne karşı İzmir 3'üncü İdare Mahkemesi'nde açılan 'ÇED iptal' davasında, bilirkişi raporları İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin projeye karşı duruşlarını gözler önüne serdiğini söyledi. Raporun 11 kişilik bilirkişi heyeti tarafından hazırlandığını, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun basın yoluyla kamuoyunu yaptığı "Ben Körfez Geçiş Projesi'ni destekliyorum. Duymayan bir daha duysun, ben tüp geçişin tartışmasız yapılmasını istiyorum. Yapın kardeşim. Bu benim projem, neden engel olayım, projeyi benden çaldılar" yönündeki açıklamalarını hatırlatan Kaya, bilirkişi raporunda ise olumsuz görüş verdiğini ifade etti. "CHP'li Sayın Kocaoğlu'nun sözleri her zamanki gibi koca bir yalan çıktı. Karakolda doğru söyledi, mahkemede şaştı. İzmir 3. İdare Mahkemesi'nin 2017/811 E sayılı dosyasında 11 bilirkişi tarafından hazırlanan rapor ortada. Bilirkişi raporunda da görüldüğü üzere, Körfez Geçiş Projesi'nin önündeki tek engel baş istemezükçü CHP'li Sayın Kocaoğlu ve yine CHP'li dört ilçe belediye başkanı. Bir de çıkıp 'Yapın kardeşim' diyor. Sayın Kocaoğlu ve CHP'li belediyelerin yüzünden yapamıyoruz. Her şey bu kadar net"dedi.AKP'li Kaya, '35 Proje' içerisinde yer alan İzmir Körfez Geçiş Projesi'nin açılan davalar nedeniyle yapılamadığını tamamlandığında kuzeyde Çevre Otoyolu ve Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nden, güneyde, İnciraltı Mevkisi'ne uzanarak Çeşme Otoyolu'nu birbirine bağlayacağını, İzmirliler'in 6 dakikada hem karayolu hem de raylı sistemle kentin bir yakasından diğer yakasına ulaşabileceklerini hatırlattı. Kaya, şöyle dedi:"Artık karar İzmirli hemşehrilerimizde. Ya bu istemezükçü çağdışı CHP zihniyetinden İzmir'i hep birlikte kurtaracağız, ya da Körfez Geçiş Projesi gibi büyük yatırımları gerçekleştirmeyi, İnciraltı Planları gibi büyük problemleri çözmeyi, bunların açtıkları davalara kurban edeceğiz. Söz de, karar da İzmir'in." DHA
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 13:56
YORUM EKLE

banner92