Teknik direktör Fatih Terim, Yunanistan Süper Ligi ekibi Panathinaikos'tan ayrıldı. Yeşil-beyazlılar, Play-off'lara şans taşısalar da AEK ve Aris'e üst üste aldıkları mağlubiyetler ile şampiyonluk ihtimallerini oldukça düşürdü. Aris'e 1-0 mağlup olan mücadelenin ardından Panathinaikos taraftarları, Terim'i ıslıklarla protesto etmişti.

Bu sonuçlarla birlikte Panathinaikos, 71 puanla 3. sıraya gerilerken, zirvenin 4 puan gerisine düştü.

1 Milyon 100 Bin Euro Tazminat

NTV'nin Yunan basını Sportdog'dan aktardığı habere göre, Panathinaikos'un Terim ile yolları ayırma kararı alması halinde 1 milyon 100 bin euroluk tazminat bedeli ödemesi gerekiyor.

Yeni Teknik Direktör Arayışları Başladı

Panathinaikos yönetimi, Terim'in yerine gelecek yeni teknik direktör arayışlarına da başladı.

Terim'in Panathinaikos Dönemi

Fatih Terim, Panathinaikos ile 25 resmi maça çıktı. Bu mücadelelerde 14 galibiyet, 6 beraberlik ve 5 mağlubiyet alarak maç başına 1.92 puan ortalaması yakaladı.

Terim'in Ayrılışının Ardından Panathinaikos'u Neler Bekliyor?

Fatih Terim'in ayrılışı Panathinaikos'ta yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geliyor. Yeşil-beyazlılar, yeni teknik direktör ile birlikte önümüzdeki sezon şampiyonluk hedefine ulaşmak için mücadele edecek.

Terim'in yerine gelecek yeni teknik direktörün kim olacağı ise merak konusu. Panathinaikos yönetimi, bu konuda farklı adaylarla görüşmelerini sürdürüyor.

Şampiyon Celje, beraberlikle kapattı Şampiyon Celje, beraberlikle kapattı

Terim'in Panathinaikos'tan Ayrılması Yunanistan'da da Tepki Çekti

Fatih Terim'in Panathinaikos'tan ayrılması Yunanistan'da da tepki çekti. Birçok futbolsever, Terim'in takımdan ayrılmaması gerektiğini savundu.

Terim'in Panathinaikos'tan ayrılması Türk futbolunda da yankı uyandırdı. Birçok futbolsever, Terim'in Yunanistan'da da başarılı olduğunu ve yeni bir maceraya atılabileceğini söyledi.

Fatih Terim'in Panathinaikos'tan ayrılması sonrası yeşil-beyazlıları neler beklediğini zaman gösterecek.

Editör: Kazim Bozkurt