2023-2024 eğitim öğretim yılı sona yaklaşıyor. Milyonlarca öğrenci heyecanla yaz tatilinin tarihini bekliyor. Ara tatillerin bitmesiyle birlikte karne günü ve yaz tatili tarihleri merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayınladığı takvime göre okullar 14 Haziran Cuma günü kapanacak. 14 Haziran 2024 Cuma günü karnelerini alacak olan öğrenciler 9 Eylül 2024 tarihine kadar yaz tatili yapacak.

Heyecanlı Bekleyiş Son Buluyor!

Uzun ve yoğun bir eğitim öğretim yılının ardından heyecanlı bekleyiş sona eriyor. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler karne günü ve yaz tatili tarihlerini merakla bekliyordu. MEB'in takvimine göre geri sayım başladı. 14 Haziran'da öğrenciler karnelerini alarak yaz tatiline girecek.

9 Eylül'e Kadar Tatil Keyfi!

Yaz aylarının keyfini doyasıya çıkarmak için hazır olun! 14 Haziran'da karnelerini alan öğrenciler 9 Eylül'e kadar tatil yapacak. Bu uzun tatil döneminde öğrenciler dinlenme, eğlenme ve yeni şeyler öğrenme imkanı bulacaklar. Aileleriyle vakit geçirmek, seyahat etmek, kitap okumak ve kurslara katılmak için ideal bir zaman dilimi olacak.

Önemli Notlar!

  • Okullar 14 Haziran Cuma günü kapanacak.
  • Karneler 14 Haziran Cuma günü verilecek.
  • Yaz tatili 9 Eylül 2024 tarihine kadar sürecek.
  • MEB'in takviminde değişiklik olması halinde resmi internet sitesinden ve duyurulardan haberdar olun.

Yaz Tatili Planları Başladı!

Yaz tatili planları şimdiden yapılmaya başladı. Aileler ve öğrenciler bu uzun tatil dönemini nasıl geçireceklerini araştırıyor. Seyahat planları, tatil beldeleri, yaz kursları ve konaklama seçenekleri gibi konularda yoğun bir araştırma süreci yaşanıyor.

YKS'ye girecek engelli adaylar için 'ek süre' kararı YKS'ye girecek engelli adaylar için 'ek süre' kararı

Güvenli ve Eğlenceli Bir Yaz Tatili Dileğiyle!

Tüm öğrencilere güvenli, keyifli ve eğitici bir yaz tatili geçirmesini dileriz! Bu tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirerek yeni ders yılına hazırlanmalarını umuyoruz.

Editör: Utku Çelik