Yunusemre ilçesi Fatih Mahallesi Muhtarı Tansel Satıcı, eğitime katkı sağlamak amacıyla farklı bir uygulamaya imza attı. Mahalle sakinlerine duyuru yaparak, mahallede takdir belgesi alan ortaokul ve lise öğrencilerini tespit eden muhtar, yaptığı sürpriz ile 28 çocuğu sevindirdi. Kendi maaşından ayırdığı bütçeyle çocukların her birine üzerinde isimlerinin yazılığı olduğu forma yaptıran ve madalya hazırlayan muhtar, ikinci bir duyuru yaparak aynı saatte aileleri çocuklarıyla muhtarlığa davet etti.

ÖĞRENCİ VE VELİLER MUTLU OLDU

Muhtar Tansel Satıcı, takdir belgesiyle muhtarlığa gelen çocuklara, formalarını hediye ederek, madalyalarını taktı. Çocukların yanı sıra, çocuklarını milli forma ve madalya ile gören aileler de mutlu oldu. Öğrencilerden Zehra Azize (11), “Takdir aldığım için muhtar amca, milli takım forması ile madalya verdi. Çok mutluyum" dedi.

Çocuğu takdir alan mahalle sakinlerinden Kemal Akyüz de "Muhtarımız çok güzel, örnek bir davranışta bulundu. Bu projenin herkese emsal olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Cengiz Han'ın Başarı Formülü: Tarihin En Büyük Fatihini Güçlü Kılan Ne? Cengiz Han'ın Başarı Formülü: Tarihin En Büyük Fatihini Güçlü Kılan Ne?

'FAYDALI BİRER BİREY OLMALARINI AMAÇLIYORUM'

Evli, iki çocuk babası Muhtar Tansel Satıcı, "Mahallemizde yaşayan, okullarında takdir belgesi almış, başarılı öğrencilerimize, muhtarlığımız tarafından hediyeler vererek eğitimlerine katkıda bulunmak istedim. Hediyelerimizin öğrencilerimize hatıra olmasının yanı sıra, öğrencilerimizin derslerine daha güzel çalışmalarını, başarılı olmalarını ve ülkemize faydalı birer birey olmalarını amaçlıyorum. 'Muhtar amca, 1 ya 2 puanla takdiri kaybettim, teşekkür belgesi aldım' diye gelen öğrenciler de oldu. Onlara teşekkür edip, 'Bir dahaki sene takdir al gel, hediyeni al' diyerek, olumlu yönlendirdim. Çocuklar mutlu oldu, hepsi teşekkür etti" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA