HABER/ Didar DEMİRCİ- Millet İttifakı'nın 28. Dönem İzmir Milletvekili adayları, İl Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) gelerek mazbatalarını aldılar. Vekillerin mazbata alımlarına Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı katıldı. Mabatalarını teslim alan vekiller, 10 Ekim Ankara Gar Katliamı anısına oluşturulan parkta gazetecilere açıklamalarda bulundular.

CHP İzmir İl Başkanı Aslonoğlu, "Bu dönem boyunca verecekleri hizmetlerle Türkiye'nin önünü açacak yasalar yapacak arkadaşlarımız olacaklar inşallah. Bu dönemin arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Mazbataları aldık ama seçim bir başka boyutuyla devam ediyor. Pazar günü olacak cumhurbaşkanlığı seçimi için mazbataları almanın ardından çalışmalara devam edeceğiz. İnşallah Kemal Kılıçdaroğlu'nu 13. Cumhurbaşkanı yapana kadar çalışacağız. Pazar günü İzmir'e yakışır, demokrasi şöleni içinde bir seçim olmasını arzu ediyoruz. O yüzden tüm vatandaşları sandığa gitmeye ve oylarını kullanmaya davet ediyoruz" sözlerini kaydetti.

"Gastronomi-Alaçatı Deneyim Noktası" açıldı "Gastronomi-Alaçatı Deneyim Noktası" açıldı

Mazbata almak için İl YSK'da bir araya gelen CHP'li Yücel Taşkın, Sevda Erdan Kılıç, Gökçe Gökçen, Ednan Arslan, Mahir Polat, Deniz Yücel, Rıfat Nalbantoğlu, DEVA Partili Seda Kaya Ösen, Gelecek Partili Deniz Bilici ve Demokrat Partili Salih Uzun mazbatalarını aldı.