Bugün Türkiye genelinde hava nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son verilere göre, yağış beklenmiyor ancak bazı bölgelerde sis ve pus etkili olacak. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları devam ederken, özellikle iç kesimlerde dikkatli olunması gerekiyor.

Horoz dövüştürenlere 102 bin lira ceza Horoz dövüştürenlere 102 bin lira ceza

Türkiye Genelinde Hava Durumu ve Tehlikeleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün raporuna göre, Türkiye'nin batı ve kuzey kesimlerinde parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Ancak, iç kesimlerde pus ve sis etkili olacak. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor. Hava sıcaklıklarının artış eğiliminde olduğu görülüyor.

Hava Nasıl Olacak?

Marmara Bölgesi: İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Kocaeli gibi illerde parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Ancak gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis olabilir.

Ege Bölgesi: İzmir, Denizli, Muğla ve Afyon gibi illerde parçalı ve az bulutlu bir hava öngörülüyor. İç kesimlerde ise pus ve yer yer sis etkili olacak.

Akdeniz Bölgesi: Adana, Antalya, Hatay ve Mersin gibi illerde az bulutlu bir hava bekleniyor. Ancak bazı bölgelerde sis ve pus gözlemlenebilir.

İç Anadolu Bölgesi: Ankara, Eskişehir, Konya ve Sivas gibi illerde parçalı ve az bulutlu bir hava tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde ise pus ve yer yer sis olabilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ