banner112

MASKİ hayvan içme suyu göletini kapattı

 MASKİ, Yunusemre'de Hayvan İçme Suyu Göleti yerleşim alanı içerisinde kaldığı tespit edilerek can ve mal güvenliği açısından tehlike arz ettiği gerekçesiyle kapatıldı. 

MASKİ hayvan içme suyu göletini kapattı

Haber / Arif ARI

Manisa Büyükşehir Belediyesi MASKİ tarafından kapatılması uygun görülen Yunusemre ilçesi Yayla Mahallesi’nde bulunan Hayvan İçme Suyu Göletinde kapatma çalışmalar tamamlandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerdeki hayvan üreticilerine destek vermek için yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. Tarım, hayvancılık ve üretim faaliyetlerini desteklemek amacıyla yatırımlarını artırmayı hedefleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın yaygın olduğu mahallelerde Hayvan İçme Suyu Göleti talepleri ile ilgili saha çalışmalarını sürdürüyor. Kırsal kalkınmanın sağlanması adına tam kapanma döneminde dahi çalışmalarına ara vermeden devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesi Yayla Mahallesi’nde bulunan Hayvan İçme Suyu (HİS) Göletinin kapatılması yönünde talep geldiği belirtildi.

Hayvancılıkla uğraşan üreticiler için kırsalda büyük öneme sahip Hayvan İçme Suyu Göletleri için yeni yapım, bakım-onarım ve temizlik çalışmalarının yanında tehlike arz eden göletlerde kapatma çalışmalarını da sürdürüyor. Yayla mahalle muhtarının mevcut Hayvan İçme Suyu Göletinin kapatılması talebi üzerine harekete geçen Kırsal Hizmetler Dairesi personelleri, mahalle yerleşim alanı içerisinde kaldı.. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları ile 17 ilçede üreticilere verilen desteğin süreceğini ve çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2021, 16:13
YORUM EKLE