Manisa İşkur: 'Evden iş imkanı' diye ilanımız yok

Vatandaşları umutlandıran ilanların gerçeği yansıtmadığını açıklayan İŞKUR Manisa İl Müdürlüğü yetkilileri, "Evden iş imkanı' diye verilen ilanlarla kurumun bir ilgisi yoktur'' denildi.

Manisa İşkur: 'Evden iş imkanı' diye ilanımız yok

Haber/ Arif ARI

Zorlu geçen koronavirüs sürecinde, ekonomik zorluklar çeken ve evden kendine ek gelir oluşturmak için arayışta olan vatandaşlar, umut tacirlerinin hedefi haline geldi. Son zamanlarda, sosyal medya platformlarında ve internet sitelerinde, özellikle ev kadınlarına yönelik ‘İŞKUR’dan evde iş imkanı’ şeklindeki ilanlar sık sık yayınlanıyor. Paketleme işi yaparak, haftalık 450 TL kazanabilecekleri vaadinde bulunan bu ilanlar nedeniyle, evde çalışarak aile ekonomisine katkı sağlayacağı yönde umutlanan kadınlar da ya başvuru yapmak için İŞKUR’un yolunu tuttu ya da ilanların gerçekliğini sorgular oldu.
İŞKUR yetkililerinden edinilen bilgilere göre; özellikle pandemi sürecinde ‘Evden iş imkanı’ talebiyle kuruma başvuran ev kadınlarının sayıları arttı. Vatandaşların kurumla ilgisi olmayan ilanlara itibar ederek başvuruda bulunmamaları istendi. Manisa için böyle bir uygulamanın olmadığını söyleyen yetkililer, şu açıklamaya yer verdi; “İŞKUR evdeki işe aracılık etmez. Çünkü eve verilecek iş kayıt dışılığa girer. Kayıt dışına neden olacak bu tarz iş imkanlarının ve ilanlarının kurumumuz ile alakası yoktur.”

YORUM EKLE

banner97

banner96