Manisa'da tüm eylem ve etkinlikler yasaklandı

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı'na günler kala işçi kenti olarak bilinen Manisa'da tüm eylem ve etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı.

Manisa'da tüm eylem ve etkinlikler yasaklandı

Manisa genelinde açık ve kapalı alanlarda yapılması planlanan her türlü açık hava toplantısı, protesto/gösteri yürüyüşü, protesto eylemini 15 gün yasaklama kararı aldı.

Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu,"Toplu karşılama/uğurlama, insan zinciri, çelenk sunma, bildiri/broşür dağıtma, stant kurma, çadır kurma, Valilik/Kaymakamlıklarca her yıl belirlenen yerler dışında kamu binalarına, park, bahçe, üst geçitler vb. her türlü açık alanlar ile siyasi parti binaları, sendika binaları, dernek vb. STK binalarına kendi bayrak, amblem ve logoları dışında her türlü afiş, pankart vb. materyallerin asılması ve bunun gibi tüm eylem ve etkinliklerin 21.04.2021 Çarşamba gününden itibaren 05.05.2021 Pazartesi günü saat:23.59'a kadar (15) gün süre zarfı içerisinde yasaklama'' kararı aldı.

Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, kararına gerekçe olarak şunlara yer verdi:

"Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında alınan kararlar doğrultusunda kapalı alanlarda yapılacak olan her türlü toplantı bayram sonuna kadar ertelenmiştir.

Bu kapsamda İlimiz genelinde düzenlenecek eylem ve etkinlikler nedeniyle Koronavirüs salgınının başka kişilere de bulaşma riski taşıdığı değerlendirildiğinden, mevcut kamu düzeninin korunması, kamu sağlığının tehlikeye atılmaması ve salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. maddesi ile 5442 sayılı İller İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi gereğince;

İlimiz genelinde (Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinde);

Valilik ve Kaymakamlıklarca açık ve kapalı alanlarda pandemi kurallarına riayet edilerek ve 48 saat (2 iş günü) öncesinden Mülki Amirlere müracaat edilen ve müracaat sonrası düzenlenmesi uygun görülen her türlü eylem/etkinlikler ile kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği etkinlikler ve spor müsabakaları hariç olmak üzere yeni kararlar alınmıştır.''

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 18:03
YORUM EKLE

banner97

banner96