banner109

Kuşadası'nın sokaklarında sanat var

Altyapı ve peyzaj düzenleme işleri sona eren Sevgi Sokak’ın duvarları renklendi. Kuşadalı restoratör ve konservatör Venüs Şahin ile Çağla Cansın Karaman, duvarları Türk edebiyatının usta isimleri ile donattı

Kuşadası'nın sokaklarında sanat var

Kuşadası Belediyesi’nin öncülüğünde kentin turistik çarşılarında yürütülen yenileme çalışmalarında sona gelindi. Altyapısı ve doğal taş döşeme işlemi tamamlanan cadde ve sokaklara, estetik bir hava katmak için peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandı. Kuşadalı sanatçılar Venüs Şahin ile Çağla Cansın Karaman, Sevgi Sokak’ı renklendirmek için resim sanatında mural adı verilen bir çalışma yürüttü. 

EDEBİYAT DÜNYASINDAN İSİMLER

Sanatçılar daha önce de trafoları Yeşilçam yıldızlarının resimleri ile süslemiş, Meteoroloji duvarını ise Türk mitolojisine ait figürlerle donatmıştı. Türk edebiyatının usta şairleri Nazım Hikmet Ran, Cemal Süreya, Edip Cansever gibi isimlerin illüstrasyonlarından oluşan muraller çizildi. Duvarlarda şairlerin şiirlerinden dizelere yer verildi. Çalışma esnaf ve vatandaşların büyük beğenisini topladı.


YORUM EKLE

banner97

banner96