İsmet Noonan hayatını kaybetti

Anadolu’nun Avukatı olarak tanınan yazar ve düşünür Halikarnas Balıkçısı’nın büyük kızı İsmet Kabaağaçlı Noonan, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

İsmet Noonan hayatını kaybetti

Şakir Paşa Ailesi'nin son ferdi, Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabağaçlı'nın kızı İsmet Noonan Kabaağaçlı (İsmetula), İzmir'de vefat etti. İsmet Kabaağaçlı Noonan'ı, Çarşamba günü öğlen vaktinde Özel Türk Koleji yakınındaki Tatari Camii'nden ebediyete uğurlanacak.

Balıkçı’nın Bodrumlu Hatica hanımdan doğma üç çocuğundan biri olan İsmet Noonan, gazetemiz yazarı Prof. Dr. Şadan Gökovalı ile birlikte, “Balıkçı’yı Yaşatan” kişi olarak tanınıyordu. Balıkçı’nın hemen hemen tüm tezhip, tablo, desen ve yazılarını bir süre önce APİKAM’a bağışlayan İsmet Hanım, 2009 yılında yayınlanan “Anılar Akın akın” kitabıyla, babasına ait bildiklerini ölümsüzleştirdi.

ABD’li Subay John Noonan ile evli olan İsmet Noonan’ın Cevat, Aliye (Kuki) ve Deniz (Dodo) isimli 3 çocuğu bulunuyor. İsmet Noonan’ın, bir süre önce vefat eden eşi John Noonan’ın yanına defnedileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92