banner112

Haftanın filmleri

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3 yerli film sinemaseverlerle buluştu.

Haftanın filmleri

Külahıma Anlat

Okan Karacan, Tuğba Özay ve Max Bendo'nun rol aldığı Külahıma Anlat filmi Ahmet Karaağaç tarafından çekildi. 

Mehmet Usta, Kahramanmaraş'ta babasından kendisine kalan dondurmacı dükkanını ayakta tutmaya çalışır. Yaşı ilerleyen Mehmet Usta, kendisine miras kalan bu işin devamı için umudunu oğlu Mert'e bağlar. İstanbul'da tahsilini bitiren Mert, dedesinin anlattığı hikayelerle büyümüştür ve dedesinin istediği gibi Maraş dondurmasını bir dünya markası haline getirmeyi amaçlar. Aynı zamanda çocukluk aşkı Mine ile evlenmenin hayalini kuran Mert, hedeflerini gerçeğe dönüştürebilmek için İstanbul'da setlerde figüranlık yapan arkadaşı Max ile Kahramanmaraş'a gider. Ancak Kahramanmaraş'ta onları bambaşka sürprizler beklemektedir.

Zehir Zemberek

Orkhan Mardan ve Taleh Yüzbeyov tarafından çekilen Zehir Zemberek filmde Taleh Yüzbeyov, Leman Merrih, Nezaket Heyderova, Okay Karacan, Tuğba Özay, Ahmet Dursun gibi isimler ter alıyor.

Babil-i Cin

Ahmet Yaşar Gümüş tarafından yönetilen "Babil-i Cin", cinlerin kendisine musallat olmasıyla kabus dolu günler geçiren bir kadının hikayesini konu ediyor. Filmde Tuğba Duygu, Ersin Özkan ve Gülfem Eğilmez rol alıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2022, 11:52
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100