Fotoğraflarla 'Anne-Kız Öyküleri' Foça'da

İzmir’in turistik İlçesi Foça, Benek Kapkın’ın fotoğrafları, fotoğraflara konu olan Anne-Kız’ların gerçek öyküleri ve uzman psikolog değerlendirmelerinin birlikte sunulduğu sergiye ev sahipliği yapıyor.

Fotoğraflarla 'Anne-Kız Öyküleri' Foça'da

İzmir’in turistik İlçesi Foça, Benek Kapkın’ın fotoğrafları, fotoğraflara konu olan Anne-Kız’ların gerçek öyküleri ve uzman psikolog değerlendirmelerinin birlikte sunulduğu sergiye ev sahipliği yapıyor. Değişim Liderleri Derneği’nin  “Smyrna Kadınları Projesi” kapsamında ki sergi Türkiye’de anne-kız ilişkilerinin haritasını çıkarma amaçlı bir çalışmanın ürünü.


Foça Reha Midilli Kültür Merkezi Sergi Holü’nde 22 Temmuz 2018 Pazar Günü  Saat 19.30’a kadar açık kalacak sergide, projede gönüllü olarak yer alan 15 anne-kızın siyah beyaz fotoğrafları ve öyküleri yer alıyor. Serginin küratörlüğünü Funda Sakaoğlu, sanat yönetmenliğini Ahmet Kapkın, teknik yönetmenliğini ise Yiğit Eryek üstleniyor. Uzman psikolog  Emel Akay Tunal fotoğraf ve öykülerden yaptığı değerlendirmelerle projeye önemli katkılar sunuyor.Benek Kapkın;  Değişim Liderleri Derneği’nin Türkiye’de,  hem üreten, hem yöneten ,  ayakları yere basan,  güçlü kadınlar yetiştirilmesi için çalışmalar yaptığını, bu çalışmaların bir parçası olarak anne kız ilişkilerini araştırdığını, öykülerini dinledikten sonra uzman bir  psikolog tarafından sorulan sorunun değerlendirilmesiyle ilişki haritalarının çıkarıldığını söyledi. Çalışmaların toplumun genelini kapsayacak şekilde geliştirildiğini, kendisininde bu projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Kapkın; “Daha önce Resim ve Heykel Müzesi’nde açtığımız, şimdi Foça’da beğeniye sunduğumuz sergimizi Eylül Ay’ında Karşıyaka Mavişehir Hamza Rüstem Sergi Salonunda tekrarlayacağız. Toplumun değişik kesimlerinden anne kızların ilişkilerini fotoğraflar, öyküleri ve psikolog değerlendirmeleriyle izleyenlere, ilgililere tekrar yansıtmaya çalışacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER