banner112
banner111

Borusan'dan çevrim içi ücretsiz konser kayıtları

Borusan Sanat, çevrim içi video platformu "www.borusansanat.tv" üzerinden ücretsiz konser kayıtları yayınlıyor. 8 ve 9 Mayıs'ta 2 yeni konser seyirciyle buluşmayı bekliyor. İlk konseri Evrim Demirel Trio, ikincisini de BİFO verecek

Borusan'dan çevrim içi ücretsiz konser kayıtları

Borusan Sanat, çevrim içi yayınladığı ücretsiz konser kayıtlarıyla müzikseverlerle buluşuyor. Borusan Sanat'tan yapılan açıklamaya göre, 8 Mayıs'ta Evrim Demirel Trio'nun Borusan Müzik Evi için kaydettiği "Stanpolites" başlıklı projesi, 9 Mayıs'ta ise Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın (BİFO) daimi konuk şefi olacak Patrick Hahn'ın yönetiminde BİFO ile Başyapıtlar-II dinleyicilerin beğenisine sunulacak.

Gelenekten geleceğe

Caz ve klasik müziğin yetenekli isimlerinden besteci ve caz piyanisti Evrim Demirel, Alman kontrabasçı Andreas Metzler ve İtalyan davulcu Riccardo Marenghi'nin yer aldığı üçlü, "Stanpolites" başlıklı konserinde, bir araya geldikleri şehir olan İstanbul'un multi-kültürel yapısının yansımalarını, Osmanlı motifleri ve kolektif kompozisyonlar ile çağdaş bir bakış açısıyla yorumluyor. Konser öncesinde Evrim Demirel Trio'nun Back On Stage ile gerçekleştirdiği söyleşi borusansanat.tv'de yayında olacak. Patrick Hahn yönetimindeki ilk konser, Charles Ives'ın "Three Places in New England" eseriyle başlayacak ve Ludwig van Beethoven'ın "7. Senfoni"si ile tamamlanacak. "Gelenekten Geleceğe" adındaki diğer konserde ise 20. yüzyılın müzik dilini belirleyen iki dev isim olan Anton von Webern ve Benjamin Britten'ın yapıtları, tüm zamanların ilham perisi Mozart'ın ünlü "Linz Senfonisi" ile birleşiyor. Her iki BİFO konserinin öncesinde de müzik yazarı Serhan Bali, sohbetleriyle borusansanat.tv'de olacak. Çağdaş müzik ve disiplinlerarası performansları dinleyicilerine sunmaya devam eden Borusan Müzik Evi'nde, davulcu ve caz bestecisi Joost Lijbaart'ın daha önce yayınlanan programı için hazırladığı seçkisi 7 Mayıs'ta bir kez daha dinleyicilerle buluşacak.

banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100