Beste Yarışması finalistleri belli oldu

Beste Yarışması finalistleri belli oldu

İzmir'in Urla ilçesinde, 22 yıl önce yaşamını yitiren ünlü şarkıcı ve müzisyen Tanju Okan anısına düzenlenen 'Tanju Okan 3. Pop Müzik Beste Yarışması'nın finalistleri belirlendi.Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı Müzik Bölümü Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Ana Sanat Dalı Başkanlığı işbirliği ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü'nün medya sponsorluğunda gerçekleşecek olan 'Tanju Okan 3. Pop Müzik Beste Yarışması'nın finalistleri belli oldu. Yarışmada finale; Abdullah Şimşek, Çağrı Çığ Sığırcı, Onur Yıldızdoğan, Çağlar Yıldırım, Cihangir İncemen, Recep Uluçay, K. Emrah Erginer, Ziya Ümit Özbakır, Mustafa Erkan Özdemir ve Sefa Böke kaldı.

TRT Türk pop müziği repertuvarını geliştirmek, bestecileri ve söz yazarlarını nitelikli yeni eserler vermeye teşvik etmek, eserlerinin tanıtılmasına katkıda bulunmak, yeni bestecilerin yetişmesini sağlamak ve üniversite gençliğini müzik alanında çalışmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın finali Urla'nın Kurtuluş Günü olan 12 Eylül 2018 tarihinde yapılacak.

Beste yarışmasında birinci 12 bin 500 TL ödülü almaya hak kazanırken, finalistler ise 1250 TL mansiyon ödülüne sahip olacak. DHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER