Hizbullah, İsrail ordusunun Lübnan'ın güneyindeki Sur kentine düzenlediği operasyonun ardından İsrail topraklarına 20 İHA gönderdi ve yaklaşık 200 roket fırlattı. Bu saldırılar sonucunda, İsrail'in kuzeyinde bulunan Kiryat Shmona yakınlarındaki ormanlık alanda büyük çaplı bir yangın çıktı.

Yangınların Etkisi

İsrail itfaiyesi, Kiryat Shmona'daki yangın için alarm durumuna geçti ve bölgede önlemler almaya başladı. Ayrıca, Akka'daki bir alışveriş merkezinde hasar oluştu ancak şu ana kadar can kaybı veya yaralanma rapor edilmedi.

Hizbullah 200 Roket Ve 20 Iha Yla Saldirdi 17489533 960 M

Bölgedeki Gerilim

 Bu olaylar, İsrail ile Lübnan arasındaki "Mavi Hat" olarak bilinen sınır hattında gerginliği artırdı. Son haftalarda tırmanan gerilim, taraflar arasında karşılıklı top atışlarına ve çatışmalara yol açıyor. İsrail ordusu, olası bir Lübnan saldırısına karşı operasyonel hazırlıklarını güçlendiriyor.

Bella Hadid'i ayakkabı reklamından çıkaran Adidas, boykot çağrılarıyla karşı karşıya Bella Hadid'i ayakkabı reklamından çıkaran Adidas, boykot çağrılarıyla karşı karşıya

Hizbullah 200 Roket Ve 20 Iha Yla Saldirdi 17489533 5753 M

Diplomatik Tepkiler

 İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Hizbullah'ın saldırılarının kabul edilemez olduğunu vurgulayarak uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı. Lübnan Hizbullahı ise İsrail ile Gazze'de ateşkes sağlanana kadar saldırılarını sürdüreceğini belirtti.

Kaynak: Ajanslar