Kış aylarında sıklıkla tercih edilen kaşe kaban ve montlar, düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Ancak doğru temizlik yöntemleri kullanılmazsa, bu kışlık giysilerin deformasyona uğraması muhtemeldir. İşte kaşe kaban ve mont temizliğinde size rehberlik edecek doğru yöntemler:

Kisin Trendi Sisme Montlar

Kaşe Kaban Temizliği nasıl yapılır?

Elde Yıkama: Kaşe kabanları deforme olmamaları için başlangıçta elde yıkamak tercih edilebilir. İlk olarak, suyun sıcaklığını ılığa yakın bir seviyeye ayarlamak önemlidir. Daha sonra, kaba zarar vermemek için nazikçe çitileyerek ve sıkmadan elde yıkayabilirsiniz.

Makinede Yıkama: Elde yıkama zahmetli olduğunda, çamaşır makinesinde de yıkanabilirler. Hassas bir kumaşa sahip olduklarından, makineyi hassas programda veya elde yıkama seçeneği varsa ona göre ayarlayarak yıkayabilirsiniz. Ancak mutlaka etiketi kontrol ederek makinede yıkanabilirliğini gözden geçirmelisiniz. Tüylenme varsa, önce bunları bir fırça yardımıyla temizlemek önemlidir.

Online nikah tarihi alma 2024: e-Devlet nikah işlemleri ve gerekli evraklar Online nikah tarihi alma 2024: e-Devlet nikah işlemleri ve gerekli evraklar

Mont Temizliği nasıl yapılır?

Mont temizliği için etiketi kontrol etmek önemlidir. Yıkama talimatında makinede yıkanmaya uygunsa, fermuarı veya düğmeleri kapalı bir şekilde makineye atabilirsiniz.

Deterjan Seçimi: Sıvı deterjan kullanmak, montunuzun temizlenmesini daha etkili kılar. Toz deterjanın iyi durulanmaması durumunda lekelere neden olabileceği unutulmamalıdır.

Düşük Sıcaklıkta Yıkama: Makineyi yıkama talimatlarına uygun olarak düşük bir sıcaklığa ayarlayın.

Kurulama: Montları çıkardıktan sonra içindeki dolgunun eşit olduğundan emin olun. Ardından, montun şişkinliğinin bozulmaması için düz bir zeminde kurulayın.

Kaynak: HABER MERKEZİ