Hakem Halil Umut Meler'e Ankaragücü eski başkanı Faruk Koca'nın attığı yumruktan sonra, futbolda gerginlik olaylarının ardı arkası kesilmiyor. Dün de 3. Lig 2. Grup'ta Karşıyaka ile Sapanca Gençlik arasında oynanan karşılaşmada KSK'li futbolcu Enes Nalbantoğlu ile kendi taraftarı arasında gerilim yaşanmıştı. Enes takımının 2. golünü attıktan sonra saha içinde iken tribündeki taraftarlara doğru koşup sözlü münakaşa yaşamıştı. Ardından apar topar oyundan çıkmıştı. 28 yaşındaki futbolcu bu olay üzerine sosyal medyada şu açıklamayı yaptı:

Karşıyaka'da şarj aletinden kokain çıktı Karşıyaka'da şarj aletinden kokain çıktı

AİLEME YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIDIR

Tribünde bir kaç kişi tarafından şahsıma yapılan saygısızlığı sineye çekiyorum fakat aileme yapılan saygısızlığı kabul etmiyorum. Tepkimin büyüklüğü aileme yapılan çirkin saldırıdır. Ben bu arma ve forma için bu zamana kadar elimden gelen mücadeleyi verdim. Ve vermeye de sonuna kadar devam edeceğim. Bİze destek olan büyük Karşıyaka taraftarına teşekkür ediyorum"dedi.

TARAFTAR AFFETMİYOR


Karşıyaka taraftarı ise sosyal medyada Enes'i eleştirdi. Futbolseverler, "Kimse attığı golden sonra Karşıyaka tribünlerine hareket yapamaz. Herkes haddini bilecek. Karşıyaka yönetim kurulu da gerekeni yapacak. Yapılan saygısızlığın affı yada mazereti yok" dedi. 

Ne olmuştu?


Attığı golün ardından taraftarın yer aldığı tribüne kadar koşan Enes, kendisine yönelik sosyal medya ve tribün tepkilerine el hareketiyle ilginç tepki göstermişti. Yedek kulübesindeki kaleci Hasan ve teknik ekip Enes'i sakinleştirmeye çalıştı. Tribünlerin bu anlar sonrası, "Enes dışarı" tezahüratları üzerine oyuncu kenara alınıp direkt soyunma odasının yolunu tuttu.

Kaynak: HABER MERKEZİ